"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Pirita rannahooaeg avatakse 1. juunil piduliku tseremooniaga (0)
23. mai 2023
Foto Scanpix

Neljapäeval, 1. juunil avatakse ametlikult Pirita rannahooaeg ning suve alguse tähistamiseks kogunetakse kell 16 Pirita rannavalve hoone juures. Avamisel heisatakse Pirita rannas kvaliteeti tähistav Sinilipp ning külastajad saavad nautida tasuta jäätist, mida pakub Balbiino.

Pirita linnaosa vanem Kaido Saarniit avaldas rõõmu jagades positiivset uudist: „ Võime uhkusega öelda, et Pirita rand on üks kahest Tallinna parimast rannast, kuna täidame nii Sinilipu kvaliteedimärgi tingimusi kui ka oleme tunnustatud invarannana Eesti Turvaettevõtete Liidu poolt “Aasta Tegu 2022” tiitliga.“

Sinilipp on rahvusvaheliselt tunnustatud kvaliteedimärk, mis antakse supelrandadele, kus on kvaliteetne vesi, puhas ja hooldatud liivarand, turvaline keskkond ning võimalus kasutada puhast joogivett. Ranna kvaliteedimärk antakse üheks hooajaks ning selle täitmist kontrollitakse hooaja jooksul. Sinilipu märgi saamiseks peab rand vastama 33 kriteeriumile neljas kategoorias: veekvaliteet, turvalisus ja teenused, keskkonnaharidus ja -teave ning keskkonnajuhtimine.

Lisaks on Pirita ja Pikakari rannad pärjatud Eesti Turvaettevõtete Liidu (ETEL) poolt turvaturu aasta parima tiitliga, kuna need on Eesti esimesed invarannad, kus liikumisraskustega inimesed saavad vette minna spetsiaalse ratastooliga. Mõlemas rannas on kolm ujukitega ratastooli, nõuetekohased riietuskabiinid, terrass koos varjualusega ning konteinerid inventari hoiustamiseks. Vette minekuks on rajatud pea mereni ulatuv kaldtee. Kliente abistab vastava väljaõppe saanud töötaja, kes aitab ujujal vette minekuks turvaliselt ette valmistada. Ohutuse tagamiseks tohib vette minna vaid koos isikliku saatjaga. Ligipääsetava ranna teenus on avatud kogu ametliku rannahooaja vältel 1. juunist kuni 31. augustini igapäevaselt kell 12.00-18.00 ning see on külastajatele tasuta.

Nädalavahetustel soovitatakse ujuma minemiseks ujumisratastooli eelnevalt broneerida, helistades telefonil 5666 2455. Info on leitav ka koha peal ja Tallinna ligipääsetavuse infosüsteemis lips.tallinn.ee.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.