"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
JUHTKIRI: Et lõbus tuju ei tooks kaasa liiklusõnnetust (0)
24. mai 2023
Ivo Karlep

Tallinn pani möödunud nädalavahetusest alates käima ööbussid. Reedel, laupäeval ja pühapäeval sõidavad nad öö läbi pooletunniste vahedega. Neid busse on vaja hilistel pidulistel, kuid samas on silmas peetud ka neid, kes peavad minema tööle väga varastel hommikutundidel. Selliseidki inimesi on meil üsna palju ja neile võib ööbuss pakkuda head alternatiivi kas oma autole, taksole või ka särtsutõuksile.
Kesklinn pakub meelelahutuseks palju ahvatlusi, kõiki kohti ei jõua parima tahtmisegi korral läbi käia. Aga Telliskivis või vanalinnas võib nüüd sumedal suveõhtul istuda reedest pühapäevani pikemalt ning jätta taksosõidule kuluva summa alles, sest ööbuss viib kui mitte päris kodu juurde, siis sinnakanti ikka. Nii palju pole ka vaja joovastavaid jooke tarvitada, et enam bussipeatusest mõnda kilomeetrit käia ei jaksa. Teadmine, et saad terve öö läbi vajadusel bussiga liikuda, on kuidagi kindlust ja meelerahu tekitav. Tallinlastele on ju ka ööbussid tasuta. Ajal, mil mõtled hirmuga tõusvate maksude peale, tekitab see isegi tänutunnet.
Ja pole vaja ka tõuksifirmadele üsna suurt summat maksta või neile elektriliikuritele sumiseva peaga liiklusõnnetusi tekitama tõusta. Politseionud hingavad veidi kergemini. Öised joomased tõuksidega kihutajad on hakanud neile ju üha rohkem peavalu valmistama. Saab siis näha, kui paljud napsitanud tõuksitajad võtavad nüüd kuulda mõistuse häält ja kobivad hoopis ööbussi. Kui neid saab ikka palju olema, siis lubas linn alguses katsetusena mõeldud ööbussid ka edaspidi käima panna. Seekord lõpeb katseaeg neil suve lõpus 17. septembril. Väga tore oleks, kui see nii läheks ja senisele neljale liinile lisanduks veel mõned, ning üks neist uutest võiks minna ka mööda Vabaduse puiesteed Pääskülani. Ma arvan, et Pirita rahvas tahaks samuti, et nende suunas edaspidi üks ööbussiliin käima hakkaks. Peame siis pöialt, et tallinlased võtavad uuenduse omaks. Bussi saab ka sõbrad kaasa võtta, ja rohkemgi veel, kui neid taksossegi mahub!

Märksõnad:
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.