"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Maksu- ja tolliamet: Ümbrikupalk on noortele ohtlik! (4)
24. mai 2023
Noored kaotavad ümbrikupalka saades paljusid neile ettenähtud hüvedest. Pexels

Iga suve eel tuletab Maksu-ja tolliamet (MTA) ettevõtjatele meelde, et igasugune lisatööjõud tuleb töötamise registris registreerida ning töötajatele makstud palk deklareerida. Tänavu paneb amet suurema rõhu ka noorte teadlikkuse parandamisele, et nad oleksid kursis ümbrikupalgaga seotud riskidega ja oskaksid end selliste pakkumiste eest kaitsta. 

„Just hooajatöödel suureneb risk, et töötajale pakutakse kas osa palgast või kogu palk nö ümbrikus, seejuures on ohustatud just noored ja tööturule alles sisenevad töötajad. Meie eesmärk on, et noored teaksid oma õigusi ning oskaksid piltlikult öeldes jalgadega hääletada ja selliseid tööandjaid vältida,“ ütles maksuauditi osakonna valdkonnajuht Marc Mälter.

Selleks jagab MTA koostöös sisuloojatega sotsiaalmeedias niinimetatud punaseid lippe, mida potentsiaalse tööandja juures märgata enne töösuhte sõlmimist.

„Üheks selliseks on tasuta proovipäev. Noored peaksid teadma, et tasuta proovipäeva ei ole olemas! Niipea, kui hakkad kellegi heaks tööd tegema, näiteks klientide teenindama või kaupa riiulitesse panema on see töö, mille eest pead saama tasu,“ selgitas Mälter. 

Juhul, kui proovipäevale minnakse oma tulevast töökohta ainult vaatlema ning tööülesandeid ja reaalset tööd ei tehta, ei pea tööandja selle eest maksma. Ainult Eesti Töötukassa proovitöö teenus, mis kestab ühe päeva ja mille korraldamine käib Töötukassa kaudu, on töötajale võimalus tööd n-ö proovida.

„Ümbrikupalga saaja riskib haigus-, koondamis- ja töötuhüvitistest ilma jäämisega. Lisaks väheneb maksmata maksude tõttu tulevikus tema pension,“ rääkis Mälter. „Oluline on aga seegi, et ümbrikupalga saaja on võimalike töövaidluste korral alati nõrgemal positsioonil, näiteks kui tööandja kokkulepitud tasu ei maksa, on ametliku lepinguta töötajal seda hiljem väga raske nõuda,“ lisas ta.

Palgalt maksude arvestamine, deklareerimine ja tasumine on tööandja kohustus. Iga töötaja saab aga ise e-MTA-s enne tööle asumist kontrollida, kas tööandja on tema töötamise registreerinud ja hiljem kontrollida ka seda, et palk oleks nõuetekohaselt deklareeritud. Võttes teadlikult vastu ümbrikupalka, peab töötaja arvestama sellega, et sel juhul tuleb ka see tasu tema aasta tuludeklaratsioonil tuluna deklareerida ning ise sellelt tulumaks tasuda.

Registreerida tuleb ka töötajad, kes töötavad ajutiselt näiteks turgudel, laatadel jm müügilettides. MTA on hooajatöötajate registreerimise teinud võimalikult lihtsaks – seda on võimalik teha ka sõnumit saates. Silmas tuleb vaid pidada, et lisaks sõnumile tuleb kindlasti seitsme päeva jooksul registreering töötamise liigiga täiendada. 

„Ka sel suvel  pöörab MTA enam tähelepanu hooajatööliste registreerimisele. Hooajatööde maksuteadlikkuse tõstmiseks teeb MTA koostööd ürituste korraldajate, erialaliitude jt eestkõnelejatega. Kindlasti külastame ka valikuliselt üritusi, et kontrollida, kas maksuasjad on korras,” ütles Marc Mälter.

Kommentaarid (4)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

lepinguline
26. mai 2023 19:41
https://harjuelu.ee/tooinspektsioon-ja-andmekaitse-inspektsioon-allkirjastasid-koostookokkuleppe/
Arvamus
26. mai 2023 07:54
Targalt talitavad need (noored), kes kohe oma tööelu alustades lähtuvad sellest, et kõik edukalt toimivad suhted, olgu siis isiklikud või töised, on alati osapoolte vaheline kompromiss, kus ainult ühepoolsete nõudmistega kaugele ei jõua vaid vaja on paratamatult ka omalt poolt midagi samaväärset vastu pakkuda ja töötaja puhul on selleks tavaliselt kohusetundlikult ja hästi tehtud töö ning maksimaalne pühendumus sellele nagu ka selleks vajalike oskuste ja teadmiste omandamisele. Kui olete selleks suuteline, leiate kindlasti kui mitte kohe, siis peagi ka tööandja, kellega kohut käia pole vajagi!
inspektor
25. mai 2023 14:00
Kui töötajal on töökeskkonnas või töösuhetes probleem, millega tööandja ei ole tahtnud tegeleda või pole töötaja hinnangul tegelenud piisavalt, on võimalik saata Tööinspektsioonile vihje (kaebus). Vihje võib saata vabas vormis ning sõltuvalt vihje sisust otsustab Tööinspektsioon, kas teha ettevõttesse kontroll, saata märgukiri, teavitada teisi ametkondi. Vahel võidakse vihje jätta ka kontrollimata. Vihje esitajale tagatakse anonüümsus. Vihjeid töökeskkonna ja töösuhetega seotud õigusrikkumiste kohta saate edastada: telefonil 640 6000 tööpäeviti 9.00-16.30 e-postile vihje@ti.ee h t t p s ://w ww.ti.ee/asutus-uudised-ja-kontaktid/kontakt/vihje-saatmine
vihje
24. mai 2023 14:48
https://www.emta.ee/ariklient/amet-uudised-ja-kontakt/kontaktid/vihje-andmine