"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Räägu pargis algavad ehitustööd ja park on ajutiselt suletud (0)
25. mai 2023
Pilt on illustratiivne. Mihkel Maripuu/PM/Scanpix Baltics

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti tellimusel alustatakse 29. mail Kristiine linnaosas Räägu pargi rekonstrueerimisega. Park on ehitustööde ajal suletud.

Rekonstrueerimise käigus paigaldatakse parki uued mänguväljaku seadmed ja treeningvahendid erinevatele vanusegruppidele. Samuti korrastatakse pargiteed, uuendatakse valgustust ning lisatakse uus pargi inventar mängu- ning spordialade juurde. Räägu pargi senised mänguväljaku elemendid leiavad kasutust teistel Kristiine linnaosa mänguplatsidel.

„Tallinnas on kümneid parke ja haljasalasid ning pidevalt rajame ka uusi parke, olgu selleks Putukaväil või Klindipark. Siiski suurte parkide kõrval tegeleme ka väiksemate, kuid see-eest kohalikule kogukonnale väga oluliste parkide arendamisega. Räägu pargi uuendamine ongi hea näide sellest, milline peaks olema väike kogukondlik park, mis pakub mitmekesist tegevust igas vanuses külastajatele,“ rääkis abilinnapea Vladimir Svet.

„Räägu park on Kristiine üks käesoleva aasta olulisematest investeeringutest ning rõõm on tõdeda, et saame ehitustöödega plaanipäraselt alustada – tänaseks vajab park uuenduskuuri. Pargi maastikuarhitektuurse kontseptsiooni põhisõnaks on perekond. Pargi põhiplaaniline lahendus tuleneb muna ja pesa kujust. Ideelahendus on viidud pargi keskossa ja on säilitatud osaliselt olemasolevate mängualade asukohad ning arvestatud olemasoleva kõrg- ja madalhaljastusega. Pargi ala on jaotatud viieks osaks: 1-3-aastaste ja koolieelikute ala, noorte ala ning jõulinnak, eakate ala, mediteerimisaas ja keskpunkt,“ rääkis Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe.

“Mediteerimisaas ja eakate ala on pargi kõige rahulikum ala, kuna seda eraldavad muudest aladest madal- ja kõrghaljastus või linnamööbel. Pargi põhjaosa on projekteeritud harva niidetavaks alaks, millega tugevdatakse ökosüsteemi, tagatakse ohutus lastele ning summutatakse Räägu tänava müra. Pargi funktsionaalne toimivus säilitatakse,” lisas Riibe.

Alles jäävad olemasolevad teekoridorid, laste mängualad ja suuremad muruplatsid. Üldmulje loomisel on lähtutud looduspõhistest materjalidest ja värvitoonidest.

Ehitustöid teostab Lars Laj Eesti OÜ ning AS Valmar Grupp. Lepinguline maksumus on 769 282,79 eurot. Rekonstrueerimise projektdokumentatsiooni koostas K-Projekt AS ja tööde teostamise lepinguline tähtaeg on jaanuar 2024.

Rekonstrueerimise ehitustööde teostamise erinevate ehitustehnoloogiliste etappide ajal on Räägu park jalakäijatele liiklemiseks suletud. Palume liiklejatel järgida ajutiste liikluskorraldusvahendite nõudeid.

Räägu park on park Tallinnas Kristiine linnaosas Lilleküla asumis Nõmme tee, Räägu tänava ja Tüve tänava ääres. Park on saanud nime Räägu tänava järgi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.