"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Must päev liikluses Hukkus kolm inimest (4)
27. mai 2023
Pealinn

Reedel juhtus neli raskemat liiklusõnnetust, milles hukkus kolm inimest ja vigastada sai kaks inimmest.

Kell 1.24 juhtus liiklusõnnetus Tallinnas Suurtüki 2 juures, kus 33-aastane naine kaotas kontrolli elektrilise tõukeratta üle ja kukkus. Naine toimetati Põhja-Eesti regionaalhaiglasse.

Kell 13.44 juhtus liiklusõnnetus Harjumaal Kiili vallas Luige alevikus Tallinna-Rapla-Türi maantee 6. kilomeetril, kus esialgsetel andmetel kaldus 89-aastase mehe juhitud sõiduauto Toyota Auris vastassuunavööndisse ja põrkas kokku vastu liikunud veokiga Volvo FM, mida juhtis 51-aastane mees. Toyota juht ja temaga sõidukis olnud 87-aastane naine hukkusid.

Kell 19 juhtus liiklusõnnetus Tallinnas Õismäe tee 71 juures, kus sõiduauto KIA, mida juhtis 48 aastane naine, sõitis õuealalt välja, kui talle sõitis paremalt poolt külje pealt otsa jalgratas, mida juhtis 23-aastane mees. Rattur toimetati Põhja-Eesti regionaalhaiglasse. Liiklusõnnetuse asjaolud on täpsustamisel.

Kell 20.27 juhtus liiklusõnnetus Harjumaal Kose vallas Kolu külas Tallinna-Tartu-Võru-Luhamaa maantee 34. kilomeetril, kus mootorsõiduk Škoda KAMIQ, mida juhtis 84-aastane mees, põrkas kokku jalgrattaga, mida juhtis 62-aastane mees. Rattur hukkus. Liiklusõnnetuse asjaolud on täpsustamisel.

Kommentaarid (4)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

betoonist kõrgendustega ringid liikluses ja nende ohtlikkus
3. juuni 2023 04:17
https://tartu.postimees.ee/7787761/pildid-poola-veoauto-ja-tartu-liinibussi-kokkuporge-sulges-riia-ringi/comments meil on neid nõmedaid ringe üsna palju ka Tallinna piirneval liiklustrassidel ja Riigi Transpordiametil väljamõeldud idiootsused
see värk liikuritega käärib ja saab varsti .....
29. mai 2023 02:09
nendest tõuksidest ja ratturitest pole enam mõtet kirjutada - ainult siis kui Rohelised on kotis äraviidud või EV Transpordiameti ametnikest. See on nüüd idiootlike seaduste tulemus ja väljatöötajad. Kujutage ise nüüd idiootide väljamõeldut - sõiduteel tohib Tallinnas muutustega paljudes kohtades sõiduk liikuda 30 km/h ja Transpordiameti pärdikud kehtestavad tõuksidele kiiruseks 25 km/ h -see pidavat olema ohutu Kergteel ?! Suunake nad siis sõiduteele , miks nad peavad jalakäijate vahel hulpima ja palju jalgratturite kiiruseks on lubatud Kergteel? -----------ja nüüd hoopis hea küsimus teile Idioodid: Millise kiirusega tohivad need liikurid kõik liikuda Õueala märgi piires ja kes seda mõõdab ja kontrollib ? Mõtlesin Teile nüüd pähkli, aju teil ju pole! Toome siin Tartus toimunu -----https://tartu.postimees.ee/7784325/eakas-naine-soitis-tartus-autoga-toukeratturile-otsa?cx_testId=29&cx_testVariant=cx_1&cx_artPos=0#cxrecs_s Juhtus 28.05. ja lugege, siin on hoopis uudsus - tõuks võib kihutada sõiduteel ja egas täpselt aru ei saagi , kus ta asus aga politsei on andnud meediale esialgse teate - tõuksil oli, Parema käe reegel! See värk muutub nüüd juba üldse vapustavaks ja ilmselt hakatakse varsti nende tõuksijuhtidele korraldama kraavitõukamist või kogemata vastu laternaposti. Ülepiiride on lasknud tatikad, suured juhid seaduste ,määruste kinnitajad , oma ärikatel kasvada
Arvamus
30. mai 2023 05:55
Pole see asi nii hull midagi, kogu see kära nende tõukside jms. liikumisabivahendite ümber meenutab mulle rohkem aegu kui ka auto ees pidi keegi punase laternaga kõndima, et jalakäijatel ja hobustel ohutu oleks, kuid õnneks sai ühiskond peagi aru, et asju ja elu saab ka arukamalt korraldada ilma sealjuures tuuleveskitega võitlemata. Ja mind eluaegset põhimõttelist kondiauru jõul liiklejat pole need tõuksid jne. küll vähimalgi määral seganud või häirinud. Kui siis, juba pigem mõned teised omasugused jalutajad kes vahel lausa päise päeva ajal ja kaine peaga otsa tormavad, kuigi ruumi nagu oleks olnud piisavalt ka ilma füüsilise kokkupõrketa mööduda. Mis viitab aga sellele, et paljud meist on ilmselt arvamusel, et jalakäia nagu ei peakski enda ümber toimuvat jälgima ja mistahes õnnetuse korral võib ta selles alati kedagi teist süüdistada. Ja ainsaks lohutuseks nagu sellestki uudises nähtub, et raskemalt lõppevad endiselt siiski peaasjalikult need õnnetused, kus vähemalt üheks osaliseks on auto. Nii, et ehk peaks seaduste karmistamisega hoopis just sellest alustama ja näiteks kasvõi laternamehed autode ette tagasi tooma enne kui kogu jõu ja võimuga muude vähem ohtlike liikumisvahendite kallale läheme?!
..... laterna süsteem kaotati hoopiski EV II ajal
1. juuni 2023 22:30
meil sõideti varem lähituledega ja õnnetusi oli vähem , ka sõidukeid oli vähem. Nüüd ehitati tihutud kuluallikad , trasside valgustid iga 30 m tagant post ja kokkuhoiuks nõrga valgustusega laternad. Samas muudeti kohustus lähituledega sõitmine, päevatulede kasutuseks. Tulemus - kes sõidab üldse tuledeta(päevatulede kasutamise õigus on valge ajal definitsiooni järgi). Tänavavalgustus põleb , siis arvatakse et ongi valgeaeg? Osa sõidab üks tuli sisselülitatud. Tuled on nagu nööbid, valgel ajal vihmasajus nähtamatud ja tagapoolel ei põle üldse ühtki tuld. Jalgrattad ja tõuksid sõidavad üldse tuledeta kuigi nad kuuluvad liiklusvahendite alla ka valge ajal. Kui vaadelda kõiki neid eesõigusi ja muudatusi , on need kõik tehtud - et võimalikku hävingut teha nõrgemaks jäävale. Jalakäija aga ei pruugi üldse märgata neid valge aja päevatulede olemasolu kuskil pamprialt... Trassil , mujal maailmas keelatud veokitel kasutada peale parema raja - meil , põrutavad 40...60m3 veokid 110km h alas kõrvuti möödasõitu tehes..... Sõiduautod järelhaagisega , kus koorem peal ja haagis on nagu lainetel , pannakse 110 km h alas möödasõidule .... Täielik ajutus lastud lahti selle uue LS raames. Mõistete hulk on selline, et tegemist on doktorikraadi vajadusega. Samas puudub seletav kogumik ja kõik justiitsid koos politseiga kasutavad oma aju , kui aga arusaam on puudulik? Varem oli vähemasti LE kommenteeritud väljaanne hr. Koger´i poolt.