"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Euroopa Komisjon Riik peaks saama kõikide inimeste sõnumeid lugeda (1)
27. mai 2023
Scanpix

Kuigi Euroopa Nõukogu juristide hinnangul läheb Euroopa Komisjon liiga kaugele, kui tahab seadustada kõikide Euroopa Liidu elanike sõnumite pideva jälgimise lootuses midagi illegaalset leida, kaitseb Euroopa Komisjon oma plaane, kirjutab Postimees.

Saksamaa tehnikaportaal heise.de vahendab Euroopa Liidu tasemel käivat vaidlust uue jälitusseaduse üle, milles Euroopa Komisjon tahab uue seadusemuudatusega hakata kõikide eurooplaste sõnumivahetust monitoorima lootuses sealt lapspornot leida.

Selle ettepaneku lükkasid Euroopa ninistrite nõukogu juristid tagasi, sest nad leidsid, et kuna sõnumirakendustes hakataks inimesi jälgima hoolimata sellest, et nende suhtes pole isegi mingeid kahtluseid tekkinud, oleks see liiga suur eraelulise puutumatuse rikkumine.

Heise.de andmetel tähendab see otsus, et Euroopa Komisjonil on nüüd hulga keerulisem seda seadust läbi suruda. Euroopa Komisjon ei anna alla.

Samal ajal kui ka Saksamaa juristid leidsid, et selline seadus rikuks inimeste põhiõigusi, on heise.de andmetel väga paljud riigid sellise sõnumirakenduste kontrolli osas kahe käega poolt. Enamgi veel, seda kontrolli tahavad osad riigid laiendada ka häälsõnumitele.

Euroopa Komisjon leiab, et Euroopa Liidu põhiõigused ei ole absoluutsed õigused ning “neid peab vaatama koos sellega, millist funktsiooni nad ühiskonnas täidavad.”

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Arvamus
28. mai 2023 06:36
Meenutuseks, et ka üheks tänaste läänelike "väärtuste" ajalooliseks teerajajaks ja ideoloogiliseks eeskujuks olnud inkvisitsiooni eesmärgid olid pühad ja üllad nagu ka Adolf Hitleril, kes tahtis nagu nüüd lausa kõige kõrgemal tasemel üha enam ja enam kuulda võib, vaid head saksa ja euroopa rahvastele ning lastele. Lausa imeline, kuidas kõik see meile tegelikult ajaloost juba ammu tuttav nüüd jälle igapäevases elukorralduses taas kiiresti kinnistub, rüütatuna sedapuhku vaid silmapetteks uude ajakohasemasse rüüsse, millel sedapuhku nimeks "demokraatia", kuid millel viimasega sama palju ühist nagu tulel ja veel.