"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Loomakaitseselts Kollase lindiga koerad väldivad võõraid inimesi (0)
28. mai 2023
Kuvatõmmis

Eesti Loomakaitse Selts (ELS) meenutab, et kollane lint koera kaelarihmal viitab looma soovimatusele võõrastega kohtakti astuda. 

„Kindlasti ei tähenda kollane lint, et koer on ilmtingimata kuri,“ selgitas ELS-i turundus- ja kommunikatsioonijuht Geit Karurahu. „Põhjuseid, miks koer võõraga kontakti ei soovi, on mitmeid. Näiteks võib tegemist olla kutsikaga, kes alles õpib inimestega suhtlema. Koer võib olla taastumas haigusest või traumast. Ehk on koer kurt või pime ning ehmub võõra lähenemise peale. Seda, kui keeruline võib kontakt võõraga mõne looma jaoks olla, teavad kõik äreva või reaktiivse koera omanikud omast käest.“ 

Tava kasutada reaktiivse koera rihmal kollast linti sai alguse Austraaliast, kus koeratreenerid võtsid selle kasutusele andmaks teistele loomaomanikele märku, millised treeningus osalevad loomad vajavad harjumiseks pisut enam aega. Austraaliast levis kollane lint üle kogu maailma ning tähistab nüüdseks kõiki koeri, kes ei soovi mingil põhjusel kontakti võõraste inimeste ega koertega.

Selle teadvustamiseks korraldabki ELS nädala pärast laupäeval Käpakäigu – heategevusliku rongkäigu, et suunata tähelepanu loomadele linnapildis ning kutsuda inimesi üles märkama ja toetama abivajavaid loomi. Erilisel kohal on rongkäigul kollase lindiga koerad, kes ei soovi ühel või teisel põhjusel, et võõrad neid puudutaks. 

„Kuna Käpakäik toob kokku väga erinevad koeri, koeraomanikke ja muidu loomasõpru, on kollase lindi tähenduse tutvustamine meile ääretult südamelähedane,“ rõhutas Karurahu. „Loomulikult saame aru, et valdav enamik inimesi, kes võõrale koerale lähenevad, teevad seda siirast armastusest loomade vastu. Ometi tuleb mõista, et ühelegi loomale ei tasu omaniku loata läheneda, sest kunagi ei tea, kuidas koer võõra puudutusele reageerida võib. Kui aga märkate kollast linti koera rihmal, on kõige targem koerast lihtsalt mööduda – nii tõstate esikohale looma heaolu ning seda ju armastus loomade vastu tegelikult tähendabki.“

Heategevuslik Käpakäik toimub osana Tallinna vanalinna päevade lemmikloomaalast. Neile, kes tulevad rongkäigule niisuguse koeraga, kes ei soovi kontakti või on seltsimise osas valiv, pakub ELS kohapeal võimalust kinnitada koera rihmale kollane lint. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.