"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Lasteaiad said kingituseks õpilaste meisterdatud õppevahendid (0)
29. mai 2023
Tallinna Linnavalitsus

Lasteaiad said kingituseks mängulised keskkonnahariduse õppevahendid “Kogume loodusest”, mille on meisterdanud õpilased koostööprojekti “Koolilt lasteaiale” raames. Komplekti kuuluvad kastikesed ja kotikesed, kuhu lapsed saavad panna õppekäikudel kogutud leiud. Peagi jõuavad õppevahendid kõigisse lasteaedadesse.

Õpilaste tehtud kogumiskastikesed ja -kotikesed toetavad lasteaialaste õppimist mängu kaudu, mis võimaldab loovalt lõimida õpivaldkondi. Mängulise tegevuse kaudu tekib lapsel loomupärane uudishimu, mis ajendab teda omandama uusi teadmisi ja oskusi. Õppevahendid sobivad kasutamiseks kõigis vanuseastmetes nii individuaalses õppes kui ka rühmatöös, arvestades lapse eripära ja eakohaste oskustega.

“Teame, et lapsed õpivad kõige paremini siis, kui nad saavad kõike ise teha ja katsetada – nõnda ongi meie koostööprojekt nii kingituse tegijatele kui ka selle saajatele pakkunud hea võimaluse õppida tegutsemise kaudu ja tunda tehtust rõõmu,” ütles alushariduse juhtide ühenduse esindaja, Männiku lasteaia direktor Evelin Pajo. “Mängulised ülesanded toetavad lapse vaatlus-, eristamis-, võrdlemis-, arvutamis- ja koostööoskust ning arendavad loogilist mõtlemist. Eesmärk on, et laps oleks aktiivne osaleja, õpiks rõõmuga, uuriks ja avastaks ümbritsevat keskkonda.”

Koostööprojekt “Koolilt lasteaiale” sai alguse 2014. aastal ja selle algatas linnapea Mihhail Kõlvart, eestvedajateks on linna haridusamet koos alushariduse juhtide ühendusega. Headeks partneriteks on olnud Eesti tööõpetajate selts ning selle juhatuse esimees ja Ristiku põhikooli tööõpetuse õpetaja Jürgo Nooni, samuti munitsipaalkoolid. Kümne hooaja jooksul on õpilased lasteaialastele valmistanud mitmesuguseid arendavaid mängu-, tarbe- ja õppevahendeid, näiteks miniaianduse komplektid, teatrikohvrid, stiliseeritud rahvariided, rütmipillid, matemaatikamängud ja palju muud.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.