"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VAATA Alati pole tarvis uut asja osta, sest tavaliselt on vanas veel palju elu sees (0)
30. mai 2023

Kopli 93 asuv vana ajalooline Kopli rahvamaja on läbi tegemas uut tulekut. Seda sõna otseses mõttes, sest lisaks suurtele tulevikuplaanidele toimib seal juba praegu kogukonna töökoda, kus iga soovija saab oma vanadele asjadele uue elu kinkida või midagi täiesti uut luua.

Taaskasutus ja ületarbimise piiramine on asjad, mida Kopli 93 kogukonna töökoja juhataja Andre Pichen üle kõige hindab. Need on ka eesmärgid ja põhimõtted, mida vanas rahvamajas toimetav keskus ennekõike südamelähedaseks peab. „Oleme ennast (ühiskonnana) lõhki tarbinud ja lõhki laenanud ning niipidi enam ei saa. Kopli 93 ongi koht, kus kõik, kel pole kodus ruumi, oskusi või kohta oma vanadele asjadele uue elu andmiseks, saavad tulla, kasutada töökojas leiduvaid tööriistu ja vahendeid ning meie maja teadmisi, et sellele ületarbimisele piir panna,“ räägib Andre.

Millised on töökoja võimalused? Milliseid töötubasid seal tehakse? Kes on oodatud ja millal on töökoda avatud? Need kõik on küsimused, millele huviline leiab videost vastuse.

Kopli 93 kogukonna töökoja tegemistega saad ennast kursis hoida nende Facebooki lehel: https://www.facebook.com/Kopli93

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.