"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
6. juunil saab Kristiines tutvuda Humala-Laki tänavate ümberehitamise plaaniga (0)
31. mai 2023
6. juunil saab Kristiines tutvuda Humala-Laki tänavate ümberehitamise plaaniga Kristiine Linnaosa Valitsus

Tallinna Kristiine linnaosa valitsuses avalikul arutelul tutvustatakse Humala ja Laki tänavate ümberehitamise projekteerimistingimuste eelnõu ja eskiisi.

Kristiine linnaosa vanema Jaanus Riibe sõnul on projekteerimistingimuste eesmärk määrata tingimused Humala ja Laki Marja-Kadaka tee lõigul tänavate rekonstrueerimiseks, nende hulgas ka tänavavalgustuse ja sademevee ärajuhtimise ja muud tehnorajatiste, tänavahaljastuse, jalgteede ning rattateede rajamiseks. “See lõik vajab hädasti uuenduskuuri, kuna liikluskoormus on seal suur. Planeeritud tööde tulemusena luuakse seal eelkõige sõbralik ja ohutu linnaruum. Ootame elanikelt aktiivset osavõttu,“ ütles Riibe.

Haabersti linnaosa vanem Oleg Siljanov märkis, et Humala ja Laki tänavate piirkonna senine liikluslahendus ei vasta enam piirkonna elanike ootustele ja vajadustele. „Suurenenud liiklusvool on muutnud tänaval liiklemise ohtlikuks, kuna sõidutee on kitsas ja seal puudub kõnnitee,“ ütles Siljanov

Ta lisas, et tagamaks piirkonnas ohutum liiklemine soovitakse sealne tänavaruum ümber kujundada. „Eesmärk on koostada piirkonna planeeringuid ja praegust ümbritsevat keskkonda arvestav liiklus- ja ruumilahenduse eskiis rekonstrueerimisele kuuluvate Humala ja Laki tänavate kohta. Eskiisil on kujutatud põhimõtteline lahendusskeem, mis annab suunad tänavate edasiseks projekteerimiseks ja teeb ettepanekud tänavatega piirnevate alade detailplaneeringutes koostatud tänavaruumi lahenduste osaliseks muutmiseks,“ lausus Siljanov.

Projekteerimistingimused ja eskiis on aluseks järgmistele projekteerimisetappidele, milles lahendatakse tänavaruumi detailne lahendus.

Avalik arutelu toimub 6. juunil kell 17.30 toimub Kristiine linnaosa valitsuse esimese korruse saalis, Metalli tn 5.

Projekteerimistingimuste eelnõu ja eskiisiga on võimalik tutvuda veebilehel tallinn.ee/humala_laki ja Tallinna planeeringute registris veebiaadressil http://bit.ly/40Y4Eli.

Märksõnad:
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.