"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Galerii Dmitri Makonneni plakatinäitusel „Mustamäe. 14 vaadet“ saab näha erinevaid vaateid vaatamisväärsustest objektideni, mida alles plaanitakse rajada (0)
31. mai 2023
Dmitri Makonneni plakatite näitus Tallinna vene muuseumis (31.05.2023) Albert Truuväärt

Alates 1. juunist on Tallinna vene muuseumis avatud Mustamäe linnaosa kunstniku Dmitri Makonneni plakatinäitus Mustamäe vaadetega.

Vaata galeriid (23)

Kohalik kunstnik Dmitri Makonnen on elanud mitmel pool Tallinnas, kuid just Mustamäega on tal kõige lähedasemad sidemed ja eredamad mälestused. Näitusel on eksponeeritud plakatid kujutavad kunstnikule südamelähedasi Mustamäe vaateid: vaatamisväärsusi, huvitavaid kohti ja objekte, mida alles plaanitakse rajada.

Mustamäe on esimene paneelmajade linnaosa Tallinnas, mille rajamisele pani alguse Tallinnas 1950. aastate lõpus teravalt üles kerkinud elamispinna puudus. Mustamäe näol oli tegemist “unistuste linnaga”, kus kõik eluks vajalik pidi olema jalutuskäigu kaugusel: poodidest ja juuksuritest vaba aja veetmise võimalusteni. Paljud igatsesid korterit Mustamäele. 2023. aasta seisuga elab Mustamäel 68 423 inimest.

Dmitri Makonnen on Eesti Disainerite Liidu ja Kujundusraafikute Liidu, rahvusvahelise disainerite liidu ning Venemaa dekoratiiv- ja tarbekunstnike loomeliidu liige.

Näitus on avatud kuni 2. juulini.

Näitus on proloog Mustamäele pühendatud näitusele “Mustamäe. Kas unistuste linn?”, mis avatakse Tallinna vene muuseumis 19. juulist ja jääb avatuks kuni 2024. aasta lõpuni.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.