"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
galerii Tallinna loomaaed tähistas traditsiooniliselt lastekaitsepäeva. Näha sai nii palli mängivaid elevante kui ka kuulata erinevaid lugusid teistest sealsetest asukatest (0)
31. mai 2023
Lastekaitsepäev loomaaias (01.06.2023) Betti Säre

1. juunil lastekaitsepäeva raames oli võimalik nii väikestel, kui suurtel külastajatel osa võtta paljudest põnevatest tegevustest. Loomaarmastajad said vaadelda, kuidas elevandid palli mängivad ja kuulata loomaaia töötajate vahvaid lugusid hüljeste, jääkarude ja teiste loomade tegemistest. Kõigile kuni 19-aastastele külastajatele oli sissepääs tasuta.

Vaata galeriid (25)

Abilinnapea Vladimir Svet märkis, et lastekaitsepäeva tähistamisel loomaaias on pikk traditsioon. „Möödunud talvehooajal käivitasime pilootprojekti, mille käigus korraldasime lastele ja noortele tasuta loomaaia külastuspäevi korra kuus detsembrist aprillini. Ennast õigustanud projektiga jätkame ka tulevikus. Suvel aga saavad lapsed ja noored lisaks lastekaitsepäevale tasuta loomi uudistama tulla veel ka augustis, kui on loomaaia sünnipäev. Usun, et äsja avatud Kagu-Aasia troopilise vihmametsa ekspositsioonihoone pakub avastamisrõõmu kõigile külastajatele,“ lausus Svet.

Loomade, putukate ja looduse kohta jagasid teadmisi loodushariduse spetsialistid elurikkuse õpitoas. Tuleohutusest tuli lapsi teavitama Päästeamet ja tollitarkusi jagab Maksu ja Tolliamet. Omniva postitelgis said huvilised ise värvida oma postkaarte ja saata kirju sõpradele, lähedastele.

Esinema tulid lastekirjanik Helen Käit ja noortekirjanik Reeli Reinaus, samuti sai visata pilgu kirjastuse Eesti Raamat telgitagustesse. Vanematel lastel oli võimalik rohkem infot saada ülemaailmse õpilasvahetuse võimaluste kohta. Kuni 19-aastased lapsed said loomaaeda siseneda tasuta ja avatud on ka uus Vihmametsa ekspositsioon.

PÄEVAKAVA

TUTVUMINE LOOMAAIA LOOMADEGA

11.30- 14.00 LOOMAAEDNIKE JUTUD – KOMMENTEERITUD TOITMISED

•            11:30 elevandid. Emaste elevantide silla juures pallimäng ja toitmine.

•            12:00 Amuuri leopardid ja pesukarud.

•            12:30 Karakal.

•            13:00 Hülged.

•            14:00 Jääkarud.

TUULIKUPLATSIL

•            10-13 Raudteeohutuse teavitus

•            11-14 Lotte fotosein ja tegevusnurk

LÄÄNEVÄRAVA LOODUSKOOLI JUURES

11-15 KESKRAAMATUKOGU PROGRAMM

•            11.00 esineb lastekirjanik Helen Käit

•            12.00 esineb noortekirjanik Reeli Reinaus

•            Kirjastus Eesti Raamat räägib kirjastuse telgitagustest. Lugemisprogrammi “Loeme ennast raamatusse” auhinna üleandmine.

•            11-15 OMNIVA POSTI TELK

Kirjakontoris saavad lapsed teadmisi kuidas adresseerida ja saata kirja nii, et see päriselt ka saajani jõuaks. Võimalik on värvida oma postkaart ning saata see uue margiga sõpradele ja tuttavatele. Avatud on fotoboks jäädvustamaks meeleolukaid hetki!

•            15-18 LOOMAAIA LOODUSKOOLI ELURIKKUSE ÕPITUBA

Kes tahab, see näeb, kes näeb, saab targemaks! Õpitoas õpitakse, vaadeldakse, mängitakse. Uudistamiseks on välja pandud koljud, loomade nahad, elusad loomad ja palju muud põnevat!

Looduskooli elurikkuse õpitoa juures toimub ka Pik-Nik õppeklass, kus saab maitsta erinevaid juustusorte.

•            12-14 TALLINN EUROOPA ROHELINE PEALINN

Rohelise pealinna maskott Kimmu jagab lastele raamatuid „Mis on biomajandus?“.

•            Tallinna ja Harjumaa Lasterikaste Perede Liidu telgis saab tutvuda organisatsiooni tegevuse ja võimaluste kohta. Müüakse ka popcorni ja suhkruvatti!

LÄÄNEVÄRAVAS ALPINAARIUMI JUURES

•            10-14 PÄÄSTEAMET

Kohal on Päästeamet on koos päästeauto ja meeskonnaga. Tutvustakse ohutut käitumist tule- ja veeõnnetuste ning teiste hädaolukordade puhul. Päästeameti infotelk asub loomaaia läänevärava lähedal Alpinaariumi juures.

•            11-15 MAKSU- JA TOLLIAMET

Tollitarkuse saadikud tutvustavad tolliameti tegevusi ka piiranguid ja keeldusid, mida peab teadma nii reisimisel ja postiga pakkide saatmisel, sh ka näiteks kaitsealuste loomade kaitseks seatud piiranguid. Näidatakse tollis konfiskeeritud kaupasid ning selgitatakse, miks selliseid asju üle piiri tuua ei tohiks.

VIHMAMETSA JUURES JA RESTORANIS

•            12.00 KONTSERT” LAULA NAERATUS NÄOL”

Kontserti annab Bel Canto Lastelaulustuudio Kaie Külaseppa juhtimisel.

•            11-18 MTÜ YFU EESTI – RAHVUSVAHELISED HARIDUSPROGRAMMID

Tutvustatakse erinevate rahvaste kultuure ning ülemaailmse õpilasvahetuse võimalusi.

•            11-17 LUTREOLA LIIGIKAITSE BUTIIK

Heategevuslike toodete müük toetuseks ohustatud liikide eest seisvatele organisatsioonidele.

•            12-19 SWEDBANKI TELK  – KIUSAMISEST VABAKS!

Tutvustatakse kiusamisvastast programmi, mis aitab ja toetab lapsevanemaid ja nende lapsi kiusamisjuhtumite korral. Keerutada saab loosiratast ja võita toredaid auhindu!

•            21.00 HILISÕHTUSED EKSKURSIOONID LASTELE (5-12 a)

Lisaks põnevatele päevastele tegevustele saab loomaaeda uudistama tulla ka hilistel õhtutundidel. NB! Grupid on täitunud! Piletid on välja müüdud!

Toidupoolist pakuvad Kooker Minipannkoogid, Redisfood, Premia, Alexela toidukäru, Funfood jt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.