"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinn annab toetust koolilastele jalgratta ja kiivri ostmiseks (0)
02. juuni 2023
Pilt on illustratiivne. Pexels

Tallinna linnale saab esitada taotlusi „Rattaga kooli“ toetuse saamiseks. Ühekordne kuni 100-eurone toetus on mõeldud jalgratta ostmiseks 10–15-aastastele lastele, kes on jalgratturi juhiload saanud taotlemise aastal või sellele eelnenud aastal, lisaks on võimalik taotleda kuni 25 euro suurust toetust jalgrattakiivri ostmiseks.

Tallinna abilinnapea Joosep Vimma sõnul on oluline, et tervislikud liikumisharjumused, sealhulgas rattaga liikumise harjumus, tekiksid linlastel juba noores eas ning et seejuures oskaksid noored valida ohutuid sõiduvõtteid. “Traditsiooniliselt lõppevad paljud jalgratta juhiloa koolitused just kooliaasta lõpus ning seetõttu on lapsevanematel hea meeles pidada, et 10-15-aastastele pakub ratta ja kiivri ostuks tuge ka Tallinna linn. Rattaostu toetus on üks samm, et mõne aasta pärast tehtaks veerand kooli ja kodu vahelistes sõitudest rattal. Rattaliikluse kasvust võidavad kõik: linnas on vähem ummikuid, õhk on puhtam ja kasvab linnaelanike harjumus tervislikumalt liigelda,” selgitas Vimm.

Kiivri ostu toetust tuleb taotleda koos jalgratta ostmise toetusega ning esitada jalgrattakiivri ostuarve. Kiivritoetust on õigus saada ka nendel, kes on juba jalgratta ostu toetust eelmisel aastal saanud. Selleks tuleb esitada täiendav taotlus kiivri toetuse saamiseks ühe aasta jooksul alates jalgratta ostmise toetuse taotluse esitamisest. Tänase seisuga on kokku esitatud 324 taotlust, millest määratud toetusi on 305.

„Rattaga kooli“ toetuse eesmärk on suurendada laste liikumisviisides rattasõidu osakaalu, edendada tervislikku eluviisi ja turvalist liikumist. Lisaks on eesmärk edendada jalgratta juhilubade tegemist, et suurendada laste teadlikkust ohutust liiklemisest ja kujundada ohutu liiklemise harjumusi. Rattatoetus aitab kaasa ka 2023. aasta Euroopa rohelise pealinna eesmärkide täideviimisele, parandades linna keskkonnasõbralikumaks muutes linlaste elukvaliteeti ja elukeskkonda.

Lisainfo „Rattaga kooli“ toetusest on leitav kodulehel www.tallinn.ee/linnaratas.

Lisainfo jalgratturi juhiloa saamisest ja juhtimisõiguse eksamist on saadaval Transpordiameti veebilehel: transpordiamet.ee/jalgratturi-juhiluba

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.