"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Pühapäeval tähistati Eesti lipu 139. sünnipäeva! (0)
03. juuni 2023
Pealinn

Pühapäeval tähistati Eesti lipu 139. sünnipäeva lipuheiskamise, rongkäigu ja sünnipäevapeoga.

Sellel puhul heiskasid Eesti lipu kõik riigi ja kohaliku omavalitsuse asutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud. Rahva ühtsustunde, kultuuri ja omariikluse auks olid oodatud ka kõik teised lippe heiskama.

Pidupäeva hommikul kell 7 heisati lipp Eesti hümni saatel Pika Hermanni torni Tallinnas. Lipu heiskamist assisteerisid Tallinna Inglise Kolledži ja Jakob Hurda nimelise Põlva Rahvahariduse Seltsi esindajad. Pidupäevakõne pidasid riigikogu esimees Lauri Hussar ja Eesti Lipu Seltsi esimees Jüri Trei. Õnnistussõnad ütles EELK peapiiskop Urmas Viilma. Kella 11 ja 17 vahel pääses rahvas ka Pika Hermanni torni.

4. juunil 1884 kogunesid 24 Eesti soost üliõpilast Otepääle, et pühitseda ja õnnistada esimene sinimustvalge Eesti lipp. Üliõpilaste tunnuslipp hakkas ajapikku tähistama Eesti kultuuri ja rahvast laiemalt, XX sajandi alguseks oli see kinnistunud Eesti idee ja rahva ühendajana. Omariikluse saavutamisel võeti rahvusvärvid riigivärvideks. Eesti lipp ühendab Eesti rahvast ja riiki, selle kasutamise õigus on igaühel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.