"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Lennusadama jahisadam heiskas maailma keskkonnapäeval ökomärgise „Sinilipp“ (0)
05. juuni 2023
Sinilipu heiskavad Lennusadama jahisadama juht Lauri Väinsalu ja Meremuuseumi kunstnik Roman Matkiewicz Janno Martin Ots

Täna heiskas jahisadama ülem Lauri Väinsalu Lennusadama lipumasti 2023. aasta sinilipu Rahvusvahelist ökomärgist Eestis esindava Eesti Vetelpäästeseltsi juhatuse liige Gert Teder ütles, see lipp on rahvusvaheliselt üheselt mõistetav keskkonnahoiu kvaliteedimärk.

„Kui inimene tuleb oma jahiga „Sinilippu“ kandvasse sadamasse sisse, siis ta teab, et saab teatud kvaliteediga teenuse ning et tema võõrustamine on korraldatud keskkonnasõbralikult. „Sinilipp“ on hinnatud turundusargument turismipiirkondades, kus ranna ja merevee puhtus on järjest suuremaks probleemiks muutumas,“ rääkis Teder.

Ökomärgis antakse taotlejatele üheks hooajaks, lipp heisatakse üle Euroopa enamasti 5. juunil, maailma keskkonnakaitse päeval või navigatsiooni- või suplushooaja alguses. „Sinilipu“ tingimuste täitmist kontrollitakse hooaja jooksul. Tänavu said Eestis „Sinilipu“ üks sadam, kaks randa ja kaheksa turismiga tegelevat veesõidukit.

Lennusadama jahisadama korrapidaja Siiri Pajo ütles, et „Sinilipu“ taotlemiseks tuleb täita päris mahukas dokumentatsioon, osaleda rahvusvahelistel konverentsidel ning maksta organisatsiooni aastamaksu.

„Õnneks vastab Lennusadama jahisadam nagunii kõigile „Sinilipu“ taotlemisel esitatavatele nõuetele. Meil on kõik keskkonnasõbralik ja turvaline, nii et lipu taotlemiseks me midagi eraldi tegema või ehitama ei pidanud,“ selgitas Pajo.

Keskkonnamärgist „Sinilipp“ annab välja rahvusvaheline keskkonnahariduse fond Foundation for Environmental Education (FEE) ning üle maailma kannab sinilippu 5036 sadamat, randa ja laeva 51 riigis.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.