"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Nõmme linnaosa valitsus kuulutas välja isevalmistatud kompostrite konkursi võitjad (0)
05. juuni 2023
Puidust komposter Jüri Rebane

Maikuu alguses kuulutas Nõmme linnaosa valitsus välja isevalmistatud kompostrite konkursi. Konkursi tulemusel tunnustati kahte kompostriomanikku.

Nõmme linnaosa vanema Karmo Kuri sõnul on kompostimine eestlastel veres. „Ka mõlema võitjaga kohtudes kinnitati, et oma biojäätmete taas ringlusesse võtmine on aiapidajale suurepärane võimalus,“ rääkis Kuri. „Kahe kompostrivalmistaja tunnustamise kasuks otsustasime just nende valmistamise eripära tõttu. Üks oli valmistatud klassikaliselt puidust ja sobitus suurepäraselt omaniku koduaeda. Teine komposter oli aga insenertehnilise lähenemisega ja valmistatud kärgplastist. Antud materjal on kerge, tugev ja hooldusvaba ning mis peamine, ka täielikult taaskasutatav,“ lisas ta.

Kärgplastist komposter
Pilt: Kaido Laosma

Alates 1. juunist kehtib Nõmmel biojäätmete liigiti kogumise kohustus ning toidu- ja sööklajäätmed tuleb anda üle jäätmevedajale. Erisus on tehtud üksikelamu, paarismaja, ridaelamuboksi ja kuni kahe korteriga kinnistul. Neil ei pea olema biojäätmete mahutit juhul, kui köögi- ja sööklajäätmed kompostitakse samal kinnistul ja saadud komposti kasutatakse kinnistul kohapeal. Taotlust saab esitada läbi jäätmevaldajate registri, kuhu tuleb lisada foto kasutatavast komposteerimise lahendusest. Praeguseks on Nõmme linnaosa valitsusele esitatud 2250 komposteerimise taotlust.

Biojäätmete liigiti kogumise edendamiseks annab Tallinna linn taotluste alusel kasutusse soodustingimustel kogumismahuteid (80-liitrine ja 140-liitrine). Kogumisvahendid saab kätte taotluses valitud asukohas ehk Paljassaare või Pääsküla jäätmejaamas. 1-4 korteriga elamutele soovitame 80-liitrist ja 5-9 korteriga elamutele soovitame 140-liitrist kogumismahutit.

Mahutite taotlemine toimub Tallinna linna e-teeninduses.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.