"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinna lennujaama lõunaalale rajatakse logistikakompleks (0)
05. juuni 2023
Tallinna lennujaam Ilja Matusihis

Rahvusvaheliste kullervedudega tegelev DHL Express Estonia AS ja AS Tallinna Lennujaam sõlmisid 15-aastase koostöölepingu, mille alusel valmib 2025. aasta lõpuks Tallinna lennujaama lõunaalale 7260 ruutmeetri suurune täisautomaatse kullersaadetiste käsitlemise sorteerimissüsteemiga logistikakompleks, vahendas BNS.

Rajatav kaubaterminal võimaldab käsitleda suuremaid kaubamahte ja kiiremat kaubaveoteenust. Täisautomaatne tehnoloogia loob võimaluse DHL Express Estonial paremini hallata oma kasvavat rahvusvahelist võrgustikku. “DHL Expressi praegune terminal on juba ammu kitsaks jäänud ja ei täida enam vajadusi ega ootusi suurenenud kaubamahtude käsitlemiseks,” nentis DHL Expressi tegevjuht Kristina Laaneots pressiteates.

Logistikakompleksi rajamine on üks osa Tallinna lennujaama lõunaala ja Airport City ärilinnaku arendamise etapist, mille eesmärgiks on arendada lennukauba ja lennukite hoolduse taristut ning kasvatada lennuliikluse arendamiseks vajalikku mittelennundustulu. “Meil on hea meel, et DHL Express Estonia suur logistikakompleks just rajataval lennuraja lõuna küljel hakkab paiknema. Meie pikk koostöö DHL-iga ning sarnased väärtused aitasid jõuda leppeni tänu millele rajame Eestisse midagi erakordset ja selle üle on hea meel,” sõnas AS-i Tallinna Lennujaam juhatuse esimees Riivo Tuvike.

Airport City lennujaama lõunaküljel paiknev arendus loob lennundusega seotud ettevõtetele uue keskkonna, mis võtab arvesse ettevõtete vajadusi, kellel on oluline paikneda lennuraja lähedal. Uue keskkonna loomisesse on juba investeeritud 3 miljonit eurot ning lähiaastatel veel üle 30 miljoni euro.

Märksõnad:
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.