"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
"Tulevik on täna/v" Tänavafestival muudab Rävala puiestee mõnusaks puhkusepaigaks (0)
05. juuni 2023

Linnaruumifestival “Tulevik on täna/v” toob linnasüdamesse demokraatiatrenni noortele, hekisillad ja lugemiskastid. Murukontserdil astuvad rahva ette Alika ja Daniel Levi.

Festival toimub 10.-18. juunini Rävala puiesteel ja selle üks tipphetki on kindlasti avamine 10. juunil kell 18. Siis saab koos südalinna elanikega minna näiteks elamusjalutuskäigule.
“Avaõhtul esineb ka Seltskond Pargis. Muidugi saavad linlased vaadata öökino, kogeda tipptunniüllatusi ja lüüa tantsu koos Eesti ainukese art car’iga Reisiv Siil,” selgitas festivali korraldaja Pille Laiakask.
Põnevaid tegevusi tervele perele jätkub muidugi kogu festivali vältel. Näiteks 11. juunil on kogupere linnaruumipäev. “Selle päeva programm pakub mugavat, harivat ja lõbusat ajaviidet kogu perele ning lubab tänava ja linnaruumi võlusid nautida otse südalinnas,” mainis Laiakask.

Üllatusartistid ja -teosed tipptundidel

Festivali raames toimub ka murukontsert, kus astuvad üles Eurovisioonil erakordse esituse teinud Alika ning täielik heatujusaadik Daniel Levi.

Laiakask rõhutas, et tegelikult on märkimisväärsed kõik sündmused. “Nädalavahetuseti on rõhk pigem sellel, et tegevust ja põnevust jaguks igas vanuses ja igasuguste huvidega külastajatele,” lausus ta. “Nädala sees toimuvad väiksemad, kitsama fookusega, kuid väga sisukad sündmused. Näiteks Ööülikooli avalikud salvestused, linnatuurid, Põnevikusõprade klubi, Fridays For Future koolinoorte demokraatiatrenn, Negavati aruteluõhtu jpm.”

Aga on ka sündmusi, millest saab teada alles kohapeal. “Meie festivali tipptunniüllatused tähendavad, et linnaruumis võib sattuda performance’ile või mõne tippmuusiku kontserdile,” selgitas Laiakask. “Kavas toodud kellaaeg on vaid orientiir – vahel tuleb lihtsalt sattuda õigel ajal õigesse kohta ja lasta elul juhtuda. Linnaelu on täis üllatusi!”

Kuigi festival toimub alles teist korda, on see jõudnud saada palju täiendusi. “Kui mullu panime festivalil rõhu pigem intensiivsusele ja harivale programmile, et kahe festivalipäeva jooksul tekiks võimalikult sisutihe diskussioon tänavate ja keskkonna üle, siis sel aastal on asjad teisiti,” ütles Laiakask. “Oleme pikendanud festivali  kahelt päevalt enam kui nädalale, luues sedasi pikema aja oluliste asjade ütlemiseks ning jättes ruumi ka mõnusale äraolemisele ning juhuslikele kontaktidele. Loodame, et Rävala puiestee oma rohelisuses ja võlus suudab linlaste ja külaliste südamed võita.”

Oaas töötubadega

Sel aastal ootavad külalisi ka mitmed erilised paigaldised, mis mõnusat äraolemist toetama asuvad.  “Näiteks hekisillad, välilava, välikontor, kiikede installatsioon, gabioonipingid ja rahvusraamatukogu lugemiskastid,” loetles Laiakask.

Nädal aega vältava suursündmusega tahetakse kõigile linlasetele selgeks teha, et tänavad pole mitte ainult punktist A punkti B jõudmise kohad, vaid sobivad suurepäraselt ka mõnusaks ajaveetmiseks. “Teist aastat korraldatav linnaruumifestival  näitab selles osas head eeskuju,” lausus korraldaja. “Meie festival on sündinud suurest soovist tallinlastele näidata, kui mitmekülgne ja huvitav saab olla elu tänavatel.”

Festivali eesmärk on kutsuda ka kõiki linlasi kliima, elukeskkonna ja linnaruumi teemadel kaasa mõtlema.

“Just kaasa mõtlema, tegutsema, vaatama, kogema ja avastama me inimesi kutsumegi,” ütles suure tänavapeo korraldaja. Seetõttu koondataksegi tema sõnul kokku kõik heaks tänavaks vajalik – inimesed, head mõtted, melu – ning paigutatakse see linna keskele.
Selle sõnumi edastamiseks tekitatakse peonädalal Rävala puiesteele tänavaoaas, kus toimuvad mitmesugused kontserdid, töötoad, minifestivalid ja Öökino seansid. Seal saab siis tundide viisi mõnusalt aega veeta. “Nii nagu see peakski tänavatel kogu aeg olema,” lausus Laiakask.

Linnafestivali olulisemad sündmused
• 10. juunil kell 18 linnaruumifestivali avamine
• 11. juunil kell 12 kogupere linnaruumipäev
• 12. juunil kell 13 koolinoorte demokraatiatrenn
• 13. juunil kell 15 putukahotelli valmistamise töötuba
• 14. juunil kell 19 Ööülikooli avalik salvestus Eik Hermanniga
• 15. juunil kell 19 Ööülikooli avalik salvestus Oliver Orroga
• 16. juunil kell 17.30 murukontsert: Alika Milova & Daniel Levi LIVE
• Kell 23 esinevad Tšornobõli vanamemmed
• Kell 00.20 Enter Through the Balcon
• Kell 00.50 Varblane, mitte kanaarilind
• 17. juunil kell 12 hea tervise päev
• Kell 23 esineb Lost Rivers
• Kell 00.20 Suur soo
• 18. juunil kell 12 tänavapidu koos Reisiva Siiliga
• Öökino filmid
Linnaruumifestivali raames toimub Rävala puiesteel, täpsemalt tänava keskel asuval rohealal, öökino, kus näidatakse mitmeid põnevaid filme.

Tutvu linnaruumifestivali täismahus programmiga aadressil greentallinn.ee/events/linnaruumi-festival-tulevik-on-tanav/

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.