"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
SUUR GALERII Vanalinna päevadele panid punkti linnakeskkonna liigirikkust tutvustavad tuurid ja meeleolukas Estonian Voices & Vaiko Eplik ja Eliidi kontsert (0)
05. juuni 2023
Vanalinna päevad 2023 - Vaiko Eplik ja Eliit, Estonian Voices (05.06.2023) Aleksandr Guzhov

41. Tallinna vanalinna päevade viimane päev kutsus huvilisi liigirikkuse tuuridele, joogase, jätkus tihe muuseumiprogramm ning toimub mitmeid kontserte.

Vaata galeriid (33)
Vaata galeriid (13)

Eesti lipu päeva puhul said huvilised külastada pühapäeval Pika Hermanni torni. Kellaajalisi pääsmeid Pika Hermanni torni jagati Kuberneri aias kuni kella 14.00.

Selleaastase festivali üheks fookuseks oli vanalinn kui ainulaadne linnaruum ja elukeskkond. Nii toimusid vanalinna bastionaalvööndis pühapäeval linnakeskkonna liigirikkust tutvustavad tuurid, Tallinna Linnaelumuuseum viis läbi ekskursiooni „Vanalinna salaaiad“ ning alates keskpäevast ootas Vanalinna selts kõiki huvilisi kogukonna aeda Tornide väljakul. 

Vaata galeriid (32)

Pealava kontserdiprogrammi Niguliste kiriku kõrval alustas kell 14  Alika, mille järel astusid üles Jaan Pehk & Jarek Kasar ning Littorina Saxophone Quartet. Festivali lõppakordiks astusid kell 20 pealaval üles Estonian Voices & Vaiko Eplik ja Eliit. Lõppkontserti saatis ka viipekeele tõlge ja kirjutustõlge.

Vaata galeriid (25)
Vaata galeriid (16)

UNESCO Muusikapealinn Tallinna laval Piiskopi aias astusid aga festivali viimasel päeval üles MUBA puhkpilliansamblid, vokaalansambel Fran, Johanna Kristina & band ning kontserdipäeva lõpetas kell 17 MUBA maailmamuusika kontsert. Lisaks kuulis head muusikat ka teistes asukohtades üle vanalinna – Tornide väljakul vanalinna seltsi kogukonna aias kõlas Liisi Ojamaa Tallinna vanalinna laulude kontsert, kell 18 toimus Toomkirikus Vox Clamantise  „Gloria“ ning kl 19 esines Musumäel Põhja-Eesti Pimedate Ühingu puhkpilliorkester.

Vaata galeriid (14)
Vaata galeriid (16)
Vaata galeriid (19)

Meisterdamishuvilised olid oodatud töötubadesse Pärimuskülla, kus sai punuda paelu, valmistada rätinukku, tuulevurri, lisaks toimusid töötoad Kodulinna majas. Joogahuvilistel oli aga võimalik osaleda joogatundides Toompargis ja Nunne tn 18 haljasalal. Lemmiklooma alal sai pühapäeval kuulata loenguid koerte ja kasside käitumisest, samuti õpiti tundma linnalinde ja -loomi.

Vaata galeriid (22)
Vaata galeriid (28)
Vaata galeriid (27)

Festivali päeva vältel sai osa võtta mitmekesisest muuseumiprogrammist, nautida Pärimusküla melu, uudistada käsitööliste ja õpilasfirmade kaupu Vabaduse väljakul ja palju muud.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.