"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Uus õngitsuslaine Omniva petturite vankri ees (2)
06. juuni 2023
Uus õngitsuslaine: Omniva petturite vankri ees. Eero Vabamägi/Postimees/Scanpix Baltics

ERR teatas, et mai algusest on SMS-idena saabuvate õngitsussõnumite hulk märkimisväärselt kasvanud. Taas nenditakse juba ammu teada tõsiasja, et nii politsei kui ka sideoperaatorite käed jäävad petturitega tegelemisel lühikeseks. Peamiselt saab sõnumitega saabuvate linkide avamise eest vaid hoiatada. Riigi infosüsteemi amet küll sulgeb ilmsiks tulnud õngitsuslehed, kuid see pettureid otseselt ei takista. Suletud lehekülgede asemele ilmuvad uued. RIA on loonud ka rakenduse pahavara ja õngitsuste blokeerimiseks. Eriti tähelepanelik tasub praegu olla Omniva klientidel, kes näiteks pakki ootavad, sest pettusekatsed Omniva nime kasutades on levinud. Petusõnumites palutakse küll tollimaksu, küll ootamatute lisakulude maksmist, ja mingil juhul ei tohi vajutada sõnumis sisalduvale lingile.  Eesmärgiks võib petturitel olla saada lingis sisalduva pahavara kaudu ligipääs teie pangakontole. Nii politsei kui küber-turbespetsid ütlevad, et peale inimeste endi tähelepanelikkuse ja ettevaatlikkuse muid rohte sellise kuritegevusega võitlemiseks ei ole, sest otsad viivad kaugetesse välisriikidesse.

Märksõnad:
Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

sama värk
12. juuni 2023 17:40
https://eestinen.fi/2023/06/soome-politsei-hoiatab-facebooki-pettuse-eest-millega-pangakontosid-tuhjendatakse/
märkaja
10. juuni 2023 07:50
Tallinna linnaliini bussis sai üks venelanna kõne justkui politseist. Ta läks peagi üle eesti keelele, teatades, et kui te olete politseist, siis rääkige minuga eesti keeles. Nn politsei katkestas kõne.