"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
galerii Lasnamäele Klindiparki rajatakse jalakäijatele uus vaateplatvormiga sild (3)
07. juuni 2023
Klindiparki rajatakse jalakäijatele uus vaateplatvormiga sild Mats Õun

Lasnamäe linnaosas algas Klindipargi Paevälja silla ehitus, mis muudab jalutajatele ja kergliiklejatele Lasnamäe pangal liikumise turvalisemaks. Paevälja sild on ka omamoodi vaateplatvorm, kust avaneb lummav vaade nii Tallinna lahele kui linnale.

Vaata galeriid (12)

Abilinnapea Vladimir Svet rääkis, et kolme linnaosa ühendava ligi üheksa kilomeetri pikkuse Klindipargi rajamine on üks Euroopa rohelise pealinna projektidest. „Eelmisel aastal korraldati pargi rajamiseks nii ideekorje kui -konkurss, mille tulemusel on kavas paeklindil kulgev pargiala muuta sidusaks ja terviklikuks vaba aja veetmise kohaks, mis kaitseb pealinna elurikkust ja suurendab linlaste keskkonnateadlikkust. Paevälja silla rajamine üks osa nende plaanide realiseerimisest,“ lausus Svet.

Kuue meetri pikkune ja 2,5 meetri laiune raudbetoonist sild paigaldatakse paeklindile ehitatud tugiplokkidele. Silla piirded valmistatakse pinnatöötluseta terasest, käsipuu tuleb termotöödeldud saarepuidust.

Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko selgitas, et üle kolme meetri sügavuse lõhe viinud isetekkeline purre ei olnud looduses liikujatele turvaline. „Paevälja sild moodustab ühe osa perspektiivsest paeklindipealsest liikluskoridorist. Uue silla ehitsööde käigus välditakse maksimaalselt taimestiku kahjustamist ning olemasolevat teekatet lammutatakse nii vähe kui võimalik,“ lisas Jurtšenko.

Paevälja silla projekteeris ja ehitab OÜ BauEst. Projekt on tehtud koostöös ja kooskõlas riigi keskkonnaameti ja Tallinna botaanikaaia spetsialistidega. Ehitustööd viiakse lõpule suve jooksul ning need lähevad maksma ligi 118 000 eurot.

Planeeritav Klindipark algab Tartu maanteest ning kulgeb kuni Pallasti sillani mööda Lasnamäe tänavat, seejärel jätkub mööda Valge tänava äärt kuni Narva maanteeni välja. Klindipargi põhiosaks kujuneb aga Mäe tänavast algav Suhkrumäe paekallas, mis kannab ka olulist kultuuriajaloolist rolli: sealsetest paemurdudest on Lasnamäe lubjakivi murtud juba muinasajast saadik ja üle Eesti ehitiste ning kindluste müüridesse laotud. Edasi kulgeb kavandatav pargiala piki Narva maantee äärset nõlva ja lõpeb Pirita jõeorus.

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Millal Iru hooldekodu juurest saab ......
7. juuni 2023 23:12
otse , üle vana raudtee silla taastamisega Loo teele , jalgsi ja kergteena
Arvamus
8. juuni 2023 07:09
Õige tähelepanek! Kuigi raudteesilda seal vast taastada pole vaja aga selle asemele uue kergliiklussilla rajamine oleks küll hea asi!
vahel on tore vaadelda
9. juuni 2023 01:08
et on teisigi, kes nii arvavad. ometi on eelpool kirjutanud seda minu tähelepanekute järgi ka mitmelpool varem viidanud, kurioossum on - et tihti kõikjal on kommide kustutajaid kuhjaga , parimaid mõtteid aga ei korjata üles :) Sellest on kahju. Usun, et Iru Elektrijaama töötajadki hakkaksid ehk ratastega töölkäima , selle asemel et ilusa ilmaga ÜT loksuda 5 km ringi. Ja tegelikult saaks sinna ka meeldiva puhkekoha teha , osaliselt ürgorus.