"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Transpordiamet: Õppesõitude kontrollimisel avastati mitmeid puudusi (1)
07. juuni 2023
Transpordiamet: Õppesõitude kontrollimisel avastati mitmeid puudusi. Pilt on illustratiivne. Pexels

Transpordiamet kontrollis koostöös politsei- ja piirivalveameti ning maksu- ja tolliametiga Tallinna tänavatel õppesõite ning tuvastas mitmeid puudusi, vahendas BNS.

Transpordiameti sõidukite juhtimisõiguse osakonna juhataja Ave Smirnovi sõnul olid peamiselt puudused seotud sõidukite juhtimiseks vajalike dokumentide, õppesõidukite nõuetekohase märgistamise ning nõuetekohase ülevaatuse puudumisega.

Kui enamasti piirduti puuduste avastamisel neile tähelepanu juhtimise ning hoiatamisega, siis paaril juhul alustati Smirnovi sõnul siiski ka menetlust. “Kindlasti jätkame taoliste kontrolltegevustega ka tulevikus ning kõigil õppesõidu läbiviijatel tuleb oma tegevus viia kooskõlla kehtivate nõuetega,” lausus Smirnov.

Igal aastal lisandub Eesti teedele ligikaudu 15 000-20 000 uut mootorsõidukijuhti, kes on autokoolides omandanud teadmised, oskused ja hoiakud liikluses käitumiseks sõltuvalt valitud sõidukategooriast.

Eestis on palju mootorsõidukijuhtide koolitamisega tegelevaid autokoole ning enne valiku langetamist tasub igal juhikandidaadil tutvuda transpordiameti statistika ning eksamite läbivusprotsentidega.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

kuskohast see 15000....20000 tuleb ?
7. juuni 2023 23:33
meil on negatiivne iive ja kooli on läinud aastaid 15000...17000 . Pooled või pisut vähem nendest ei soovi kunagi juhtida sõidukit ja kasutavad ÜT. Arvestades, et meil on pensionäre ca 200000, st. üle 65 aastased - need enam ei omanda midagi . Umbes 200000 ei kasuta autot ja polegi , 25 aastaga on omandanud juhiload siis ca 375000 ja sündinuid lapsi on kuni 17 eluaastani 17* 17000 = 289000 . Kõik- arv on täis . Kõigil on juhiload olemas ? Pole kuskilt lugeda olnud , palju aastas lube äravõetakse ? -------veelgi kurioossem lugu , et pole selge siiani - palju on riigilõive laekumata üldse Täiturite kaudu riigile rikkumistest liikluses ja ka muidu ?