"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
galerii Ülemiste terviselinnaku uus Tervisemaja sai nurgakivi (2)
07. juuni 2023
Ülemiste Von Baer tervisemaja nurgakivi (07.06.2023) Betti Säre

Ülemiste City laiendab veelgi linnaku terviseklastrit ning tervishoiuteenuste valikut, alustades järjekorras teise Tervisemaja ehitusega. Kolmapäeval asetati Sepapaja 12 aadressile aasta pärast valmivale ning 20 miljonit eurot maksvale hoonele pidulikult nurgakivi.

Vaata galeriid (49)

„Uue Tervisemaja valmimisega saab Ülemiste terviselinnakust Eesti kõige terviklikum erakapitali baasil arendatud tervisekompleks, mis toob kokku tipptasemel ennetava ravi, diagnostika, kirurgia ja eriarstiabi,“ lausus Mainor Ülemiste nõukogu liige Sten Pärnits.

Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Ursel Velve sõnul toodi esimese tervisemaja arendusega linnakusse kauaoodatud perearsti teenus ning terviseklastri laiendusega lisandub terve hulk perearste toetavaid teenuseid. „Lisaks uuele hoonele valmib linnakus pargiala, mis võimaldab väljas liikuda ja aega veeta ning seeläbi saame julgustada inimesi veelgi rohkem oma füüsilisele tervisele tähelepanu pöörama. Tervisemaja laiendus on linnaku arenduses samm edasi 15-minuti linna loomisel, kus teenused on inimestele mugavalt ja kiirelt kättesaadavad,“ märkis ta.

„Activate 100 programmi käigus selgus, et 80% linnaku pealtnäha tervetel töötajatel on verenäitajad ja 40% kehaanalüüsids referentsnäitajatest väljas. Seetõttu tunneme keskkonnana ja teenuste arendajana olulist vastutust pakkuda suuremat valikut inimeste tervist toetavaid teenused,“ tõdes Ursel Velve. „Samuti annab tugev terviseklaster võimaluse Eesti terviseteenuste ekspordile, kuna asume mobiilsuskeskuses, kuhu on nii lennuki, ühistranspordi, rattaga ning tulevikus ka Rail Baltica rongidega mugav ligi pääseda.“

„Aeg on väärtuslik ning seda on meil kõigil võrdselt 24 tundi ööpäevas. Küsimus on, kuidas ja milleks seda kõige efektiivsemalt kasutada. Uue tervisemaja lisandumine Ülemiste linnakusse on väga hea uudis. Tervisemaja on linnaku südames ning igast kontorist jõuab vaevata 10 minutiga kohale. Tervitatav on ka sinna planeeritav lai tervishoiuteenuste valik. Mugav nii töötajale kui tööandjale, kõik säästavad aega ja inimesel on lihtne oma tervisel silm peal hoida. Meie töötajatel on motivatsioonipaketist võimalik valida tervisekindlustus, seega saab ka kindlustuse toel oma terviseprotseduurid broneerida ning need uues majas ära teha,“ sõnas ärilinnakus tegutseva termopuidu tootja Thermory personalijuht Katri Jürine. 

Aasta pärast valmiva Tervisemaja suurim rentnik on Tartu Ülikooli Kliinikum. „Täna pakub Kliinikum Tallinnas teenuseid mitmetel erialadel linna erinevates asukohtades. Ülemiste Tervisemajas on hea võimalus koondada tervishoiuteenused ühte asukohta, pakkudes nii patsientidele kui töötajatele mugavat asukohta ning kaasaegseid olmetingimusi,“ lausus Kliinikumi äriarendus- ja haldusjuht Johann Sulling. 2024. aastal avatavasse Tervisemajja viiakse üle Kliinikumi meestekliiniku, geneetika ja personaalmeditsiini kliiniku ning spordimeditsiini ja taastusravi kliiniku vastuvõtud.

Lisaks Tartu Ülikooli Kliinikumile hakkavad uues Tervisemajas tegutsema Niine Nahakliinik, SYNLAB, BENU Apteek, MediPunkt, Dr Tomson Perearstikeskus, Perekliinik, Health Tests, Linna Grupp, Reio Vilipuu Taastusravikliinik, PSI Laste ja noorukite psühhiaatria keskus ning Ülemiste Psühhiaatriakeskus. Tänavu avati Ülemiste City Alma Tominga majas ka Ülemiste Kirurgiakliinik.

Ülemiste City uue Tervisemaja puhul on tegemist 7-korruselise lamekatusega monoliitbetoonist ehitisega, mille suletud netopinnaks on 9450 m2. Hoone energiamärgis vastab A-klassile, mida aitab tagada hoone katusele projekteeritud päikesepaneelide park. Välisruumi kujunduses on tähelepanu pööratud keskkonnasäästlikkusele ja elurikkusele. Haljastuse tarbeks kogutakse ja kasutatakse sademevett.  

Tervisemaja teine hoone on projekteeritud koostöös What If OÜ-ga, hoone arhitektuurse lahenduse on koostanud Apex Arhitektuuribüroo OÜ, sisearhitektuuri Studio Argus OÜ ning maastikuarhitektuurse lahenduse Tajuruum OÜ. Ehituse peatöövõtjaks on OÜ Fund Ehitus ning rahastajaks SEB ja Luminori pankade sündikaat. 

Ülemiste City on Baltimaade suurim ärilinnak, mida arendavad Mainor Ülemiste ja Technopolis Ülemiste. Linnaku 36 hektaril on välja ehitatud 167 000 ruutmeetrit üüritavat büroopinda. See on koduks ligi 500-le ettevõttele ning töö-, õpi- ja elukeskkonnaks ligi 16 000-le inimesele. 

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

mõningane ebaselgus
7. juuni 2023 23:10
miks peab ehitama Tervisemaja , olgugi erakapitalil ja mis tähendab -et Tartu Kliinikum on suurim osaline ? Lõuna-Eestis pole kliinikutele raha väljaspool Tartut ja nüüd äkki Tallinnas on Tartu ? Tervisemaja ja RailBaltic - haigeid hakatakse vedama? Ohtlikus tsoonis ja tegelikkuses väga ebamugavas kohas - jällegi ühendus -vaja läbida linna kõige suuremad liiklussõlmed. Sinna ju ühtegi otsebussi ei käi erinevatest linnaosadest. Pealegi Lennujaama küljel- seega igati ohtlikus tsoonis . Mainor - kujundaja , vale maine. Samas on riigipoolsetel momendil vastasseis Haiglakeskuse rajamiseks Lasnamäele , Tallinna poolt projekteerimisel. Absoluutselt ei saa aru - polevat arste nagu pole õpetajaid aga kõikjal on olemas ? Jagub.
andmekaitse
7. juuni 2023 18:38
Miks peab käima samas kliinikus koos oma töökaaslastega? Et töökohas kuulujutud liiguksid?