"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Lasnamäel alustavad kahes parklas tööd uued operaatorid (0)
09. juuni 2023
Läänemere tee. Pilt on illustratiivne. Tiina Kõrtsini/Õhtuleht/Scanpix

Lasnamäe Linnaosa Valitsus kuulutas hiljuti välja kaks kontsessioonilepingu hanget leidmaks uued operaatorid Lasnamäel asuvatele parklatele. Lepingud on nüüdseks sõlmitud ning aadressidel Läänemere tee 10 ning Rahu tee T8 alustavad tööd uued operaatorid, kes tagavad alal korra ja turvalisuse.

„Lasnamäe üheks murekohaks on parkimiskohtade nappus. Selle leevendamiseks annab linnaosavalitsus muuhulgas läbi hankemenetluse rendile mõningaid maatükke, mis sobivad parkimisteenuse korraldamiseks. Nüüdseks on kaks menetlust lõpetatud ja veel kahel alal saavad elanikud soovi korral turvaliselt parkida,“ ütles Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko.

Ta lisas, et parkimisprobleemi leevendamiseks ei ole olemas üht ainsat head lahendust. Tuleb vaadata suurt pilti ning erinevaid lahendusi kombineerides probleemi leevendada.

Läänemere tee 10 parkla, suuruselt 10769 m2, hanke võitis Varuosaabi OÜ. Rahu tee T8 parkla, suuruselt 6863 m2, hanke võitis Nutiparkla OÜ.

Mõlema parkla leping sõlmiti 36 kuuks. Mõlema parkla operaatori kohustuste hulka kuulub: võimaldama parkimisteenuse eest tasumise mobiilmaksetena, tagama ala tervikliku valgustuse, korrapärase hoolduse ning vajadusel taristu uuendamise. Samuti rajama varjualusega jalgrattaparkla vähemalt 20 jalgratta hoiustamiseks, kus peab olema võimalik jalgratast kinnitada läbi rattaraami.

Valgustatud valvega parklas on lubatud parkida M1 kategooria sõidukitel ja bussidel ning O1 kategooria haagistel, mootorratastel ning mopeedidel. Veoautodel, traktoritel, raskeveostel ja ehitustehnika masinatel seal parkida ei ole lubatud.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.