"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Isamaa esimeheks sai ülekaalukalt Urmas Reinsalu (2)
10. juuni 2023
Mats Õun/Pilt on illustratiivne

Tallinna lauluväljakul laupäeval toimunud Isamaa suurkogul valiti erakonna uueks esimeheks Urmas Reinsalu, kelle kandidatuur leidis 415 parteiliikme toetuse.

“Aitäh, erakonnakaaslased, selle toetuse eest. Ma tean, et see on praegu suur-suur vastutus,” sõnas Reinsalu oma tänukõnes. “Minu sõnum on selge: Eestis on kehtestamisel vasakliberaalne pööre ja Isamaa on sellele positiivne alternatiiv. Isamaa ei tagane.”

Kui Reinsalu sai esimehe valimistel 415 häält, siis Tõnis Lukase kandidatuuri toetas 180 ja Lea Danilson-Järgi oma 51 erakonna liiget. Kaks hääletussedelit olid kehtetud.

Erakonna 20-liikmelise eestseisuse moodustavad järgmisel kahel aastal Harri Juhani Aaltonen, Lea Danislon-Järg, Heiki Hepner, Priit Humal, Karl Sander Kase, Aivar Kokk, Kaspar Kokk, Gerry Konnov, Tarmo Kruusimäe, Mihhail Lotman, Mart Maastik, Andres Metsoja, Ründo Mülts, Tõnis Palts, Üllar Saaremäe, Sven Sester, Priit Sibul, Riina Solman, Riho Terras ja Marja-Liisa Veiser.

Eestseisuse valimisel oli igal valijal neli häält ning valituks osutumise piiriks kujunes 69 häält. Kehtetuks tunnistas häältelugemiskomisjon 11 sedelit.

Isamaa aukohtusse valiti Vahur Jaakma, Mari-Ann Kelam, Gerly Lehtmets, Meelis Liivlaid, Andres Luus, Erik Sandla, Andi Tubin, Rain Veetõusme ja Avo Üprus.

Erakonna uue revisjonikomisjoni moodustavad Kalle Liebert, Jaanus Ojangu, Tarmo Piirmann ja Jan Trei. Viies revisjonikomisjoni liige on kas Andrei Fedossovski või Marit Sepma, kes said valimistel sama arvu hääli ja nende vahel toimub komisjoni esimesel koosolekul liisuheitmine.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Menu diet untuk ibu menyusui
10. juuni 2023 21:50
Jika ingin menurunkan berat badan dengan diet ekstrim, pastikan selalu mendapatkan asupan nutrisi yang cukup dan melakukan olahraga teratur untuk membantu mempercepat penurunan berat badan.
?!
11. juuni 2023 21:03
Apakah Reinsalu merekomendasikannya?