"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
galerii ja video Kullo huvikeskusest saab moodne kogukonnakeskus (1)
14. juuni 2023
Enam kui poole tulevase huvikeskuse pinnast hõlmavad Kullo huvikooli õppe- ja tööruumid, teine osa jaguneb Kristiine noortekeskuse ja raamatukogu vahel. Betti Säre

Enam kui poole tulevase huvikeskuse pinnast hõlmavad Kullo huvikooli õppe- ja tööruumid, teine osa jaguneb Kristiine noortekeskuse ja raamatukogu vahel.

Vaata galeriid (13)

KUU ja Nikita Atikin arhitektid tutvustasid eelmisel nädalal Kullo huvikeskuse uue hoone eskiisprojekti, eeskätt lastele ja noortele mõeldud hoonest saab ka moodne kogukonnakeskus. 

Huvikeskuse 1970ndatel ehitatud hoone on amortiseerunud ja selle võimalused ei vasta tänapäeva nõuetele. Seetõttu on plaanis maja lammutada ja rajada selle asemele uus. Maja projekteerimiseks ja Löwenruh’ parki sobitumiseks korraldati 2021. aastal arhitektuurivõistlus, kus parimaks tunnistati KUU OÜ ja Nikita Atikin OÜ ideekavand Päike (arhitektid Koit Ojaliiv ja Kristel Niisuke).

“Arhitektid on täpselt tabanud visiooni, millisena me tuleviku Kullo maja soovime näha – tänapäevase loovust soodustava õpiruumi ning atraktiivse kogukonnakeskusena. Hoone kavandamisel on suurt rõhku pandud ühisele ruumile,” lausus abilinnapea Tiit Terik. “Enam kui poole tulevase huvikeskuse pinnast hõlmavad Kullo huvikooli õppe- ja tööruumid, teine osa jaguneb Kristiine noortekeskuse ja raamatukogu vahel. Neid kolme seob üheks tervikuks avatud ala, kus asuvad galerii ja kohvik. Erilisust lisab majale katusepark, kus saab läbi viia õuesõpet või lihtsalt puhata ja lõõgastuda.”

Planeeritava uue hoone pindala on ligikaudu 11 000 m2, selle rajamiseks on kavandatud 22,6 miljonit eurot. Ehitusprojekt valmib käesoleva aasta lõpuks ja hoone ise 2025. aastal.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Palve
22. juuli 2023 20:02
Kui lammutatakse sellised kenad tolleaegse arhitektuuri näited, kas keegi ikka käib enne maja läbi ja pildistab vähemalt äragi? Või on seda jooksvalt juba tehtud läbi aastate? Kui on, siis kahtlen, et arhitektuuri ja interjööri seisukohast. See pole ajaloo prügi, mis lihtsalt buldooseriga üle käia ja lõplikult hävitada, nii et mälestustki alles ei jää.