"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Podcast Kuumalained ja soojussaared - mis saab tulevikust? (0)
19. juuni 2023
Pealinn

Suvi on kohal, kuid kas soojussaared ja kuumalained on midagi, millest on võimalik pääseda?

Külas on klimatoloog Mait Sepp, kellega räägime soojussaartest, kuumalainetest ja veel paljust-paljust muust põnevast.
Vestlesime Maiduga sellest, kuidas kuumalained ja soojussaared muutuvad linnakeskkonnas üha sagedasemaks nähtuseks ning mida saaks teha, et neid leevendada.

Episood on inspireeritud linna välisprojektist KNOWING (Horizon Europe), millega töötatakse välja tegevused, et aidata linnal kohaneda kliimamuutustega. KNOWINGu projekt aitab suurendada teadlikkust kliimamuutuste, eriti kuumalainete, olulisusest ka põhjapoolsemates Euroopa linnades.
Kliimamuutustega kohanemine on ülesanne, millega peavad tegelema erinevad osapooled nii avalikust- kui ka erasektorist. KNOWING projektist saadud teadmisi on võimalik laiendada ka teistele sarnastele piirkondadele nii Eestis kui ka Ida-Euroopa linnades, kus 1960-1980 aastatel toimusid sarnased linnaehituse arengud.

Stuudios on Mait Sepp ja Kati Niin.

Ole valmis avastama põnevat episoodi Spotifys, Soundcloudis või Google Podcast platvormidel.

Avalinn on Tallinna Strateegiakeskuse inspireeriv ja kaasav taskuhääling, mis toob kokku vestlejad ning kuulajad, kes hoolivad Tallinna linnast, panustavad koosmõtlemise ja koosloome kaudu linna arengusse.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.