"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
JUHTKIRI: Puhkamine pole mingi raketiteadus (0)
22. juuni 2023
Ivo Karlep

Suvi on käes ning paras aeg oleks nüüd kustutada oma läbipõlemise tuld. Puhkusele minnes tuleks võtta aega ka lihtsalt molutamiseks. Jah, see võib tunduda eestlasele raske, kuid pange end proovile ning ärge tehke mõni päev mitte midagi! Seejärel aga võiks teha midagi väga meeldivat. Siis võib ju ka suvekodus puid lõhkuma hakata. Eriti kui ees ootab mõnus saun sõpradega ja ahi on vaja kuumaks kütta.

Kindlasti on palju neid, kes põrutavad puhkuse ajal välismaale või ka Eesti tuurile. Kuid selle kõrval ei tasuks unustada meie armast kodulinna. Igal hommikul tööle minnes sõidate te tavaliselt vaid üht-kaht marsruuti pidi ning igasuguste põnevate uuenduste vaatamiseks, mis mujal toimub, aega ei jäägi. Valige nüüd rahulikult teine tee ja liikumisviis. Kui muidu sõidate autoga, minge jala või trammiga. Lihtsalt minge kuhugi, kus pole tükk aega käinud, ja vaadake seal ringi. Minge näiteks turule, jälgige inimesi ja teele jäävaid maju. Märgake detaile. Ja te saate aru, kui palju põnevat on vahepeal sündinud. Nii palju on muutunud! Ehk külastate ka mõnd Tallinna muuseumi, avastate mõne uue jõulinnaku või terviseraja ning matkate Paljassaare või Aegna ilusas looduses.

Kui märkate midagi huvitavat, jätke see meelde ja hiljem guugeldage seletusi. Ja tulemus – te poleks iialgi uskunud, et meie kodulinn võib olla nii põnev, nii rikka ajalooga ja nii vana euroopaliku kulturikihistusega. Jah! Tasub olla ka oma kodulinnas turist!

Nüüd olete juba väga hästi puhanud, sest te pole saanud aega vaadata uudistesaadet, näppida närviliselt telefoni ega kuulata mõnda järjekordset vihkamise tundi. Te olete puhanud, täis laaditud uusi teadmisi ja väga reibas. Ja nõustute, et puhkuseks pole vaja plaane ega eelteadmisi, sest puhkamine pole ju raketiteadus.

Ja veel, oleksin peaaegu unustanud – ärge jätke tähelepanuta neid toredaid sündmusi, mis suvel Tallinnas aset leiavad. Olgu nimetatud vaid mõned neist: laulupidu, keskaja päevad, merepäevad, Birgitta ooperifestival.  Kui kasvõi ühelgi neist käite, on suvi ja puhkus läinud peaaegu täie ette.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.