"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kursi tänava teede-ehitus hakkab mõjutama liiklust Põhja-Tallinna suunal (0)
28. juuni 2023
Kursi tänava teede-ehitus hakkab mõjutama liiklust Põhja-Tallinna suunal Siim Lõvi/ERR/Scanpix Baltics

Juuli keskpaigast on kavas muuta liikluskorraldust Põhja puiestee Kursi tänava ristmikul, mis mõjutab liiklust Põhja-Tallinna suunal. Autodele jäetakse liiklemiseks avatuks üks sõidurada kummalgi suunal.

“Hetkel käivad veel ettevalmistustööd. Liiklust seal otseselt ei katkestata, piirkonnast pääseb jätkuvalt läbi, kuid seda ainult läbi ühe sõiduraja mõlemas suunas ja mõnevõrra ebatavalisel trajektooril. See kindlasti mõjutab liikluse läbilaskvust,” selgitas Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti juhataja Jaan Tarmak.

Tänavu suvel Tallinnas läbiviidavad mahukad teede-ehitusprojektid, mis peatavad autodele liikluse Tondi ülesõidul ning Hobujaama ristmikul, ei jää ainsateks. Kavas on veel mitmeid väiksemaid projekte linnaruumi uuendamiseks: istutatakse puid, luuakse rattateid, aga ka ehitatakse välja Maakri kvartali sademevee kanalisatsiooni esimene etapp. Samuti toimub mitmes kohas olemasolevate ühistranspordipeatuste ümberehitamine ning trammirööbaste remont. Linna eesmärk seejuures on sulgemiste perioodi võimalikult  efektiivselt ära kasutada.

Linnas liiklemiseks võiks kasutada Waze nutirakendust. Info teede-ehituste kohta on leitav veebilehtedel www.tallinn.ee/tondi ja www.tallinn.ee/et/vanasadamatramm.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.