"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
5 nõuannet elektriliste tõukerataste ohutuks kasutamiseks laulu- ja tantsupeo ajal (0)
02. juuli 2023
Pealinn

Laulu- ja tantsupeo lähenedes soovib Bolt juhtida juhtida tähelepanu tõukerataste ohutule ja vastutustundlikule kasutamisele ning korrektsele parkimisele.

Laulupeo ajaks on Tallinna linn loonud kaks parkimisala elektrilistele tõukeratastele ja Bolt piirab mujal lauluväljaku lähistel parkimise. Tõukeratta sõidu lõpetamine on lubatud vaid Russalka ja Maarjamäe lossi lähedal asuvates spetsiaalsetes parklates. 

Kaart tõukerataste parkimisaladega Tallinna lauluväljaku lähistel: 


“Elektrilise tõukerattaga liikumine on suurepärane võimalus ajal, mil kümned tuhanded festivalikülastajad täidavad Tallinna tänavad ja autoga liikumine kesklinnas on keerulisem. Selleks, et Tallinna elanikud ja külastajad tunneksid end pealinna tänavatel turvaliselt, meenutame kasutajatele ohutu sõidu põhimõtteid,” ütles Bolti tõukerataste suuna juht Aleksandr Lilišentsev. 

  1. Jälgige liikluseeskirju

Kui sõidate tõukerattaga, kasutage võimalusel jalgrattateed, hoidke teistest sõidukitest ohutusse kaugusesse ja vältige ootamatuid manöövreid. Kui otsustate kasutada kõnniteed, andke teed jalakäijatele ning hoidke ohutut distantsi ja kiirust. Ühistranspordi peatuste ja jalakäijate ülekäiguradade läheduses vähendage kiirust. Samuti palume vältida rongkäigu takistamist ja mitte sõita rongkäigus osalejate vahel. 

  1. Ainult üks sõitja tõukeratta kohta 

Elektrilise tõukerattaga võib sõita vaid üks inimene korraga. Tuletame meelde, et mitmekesi tõukerattaga sõitmine on rangelt keelatud, kuna see on äärmiselt ohtlik. Bolti tandemsõidu tuvastamise süsteem suudab seda rikkumist tuvastada, kasutajat hoiatada ja rikkumine registreerida. Korduvad juhtumid võivad kaasa tuua kasutaja edasise Bolti teenuste kasutamise keelu. Mitmekesi sõitmise vajaduse korral soovitame kasutada grupisõidu võimalust, kus üks kasutaja saab rentida samal ajal mitu tõukeratast.

  1. Tõukeratta rentimine on lubatud vaid üle 16-aastastele 

Elektriliste tõukeratastega liiklemine on lubatud vaid üle 16-aastastele isikutele. Meenutame lapsevanematele, et noorematele isikutel ei ole lubatud tõukerattaid rentida ja seda tasub oma lastele selgitada. 

  1. Tõukerattaga sõitmine alkoholi või narkootikumide mõju all on rangelt keelatud 

Tõukerattaga sõitmine alkoholi või narkootikume tarvitanuna on vastutustundetu ja riskantne käitumine, mis ohustab nii sõitjat ennast kui kaasliiklejaid. Boltil on võimalik selliseid kasutajaid koostöös politseiga platvormilt eemaldada. 

  1. Parkige tõukeratas pärast sõitu nõuetekohaselt 

Kui olete tõukerattaga sõitmise lõpetanud, on oluline veenduda, et see ei segaks teisi liiklejaid ja jätaks kõnniteele piisavalt ruumi jalakäijatele, ratastoolis ja lapsevankriga liikujatele. Sõidu lõpus parkige tõukeratas ettenähtud parkimisalale või lubatud parkimisalal oleva kõnnitee serva. Tõukeratas ei tohi olla pargitud risti teega ega takistada sisse- ja väljapääse. Samuti tasub veenduda, et tõukeratas oleks pargitud stabiilselt ega saaks ümber kukkuda. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.