"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kalevi seeniorkorvpallurid said Tamperes hõbemedalid (0)
08. juuli 2023
Ees: muusik Rein Laaneorg, ärimees Valeri Pavlov, Urmas Lepik. Taga: Toomas Tuul, arhitekt Ignar Fjuk, majandusteadlane Ivar Raig, muusik Tiit Saluveer, pedagoog Hindrek Oks. Erakogu

Seeniorkorvpalli kandpinna laiendamiseks on vaja, et lisaks Kalevile oleksid veel mitmetel Eesti korvpalli meistrisarja mees- ja naiskondadel mitte ainult noorte, vaid ka seenioride võistkonnad.

Paraku pole Eesti korvpalli arengukavas seeniorkorvpallist sõnagi! Uue arengukava väljatöötamisel
tuleks üldistada teiste väikeriikide kogemused spordis ja eriti korvpallis edu saavutamisel. Pean silmas eelkõige Leedu korvpalli toetamise süsteemi, mis algab noorte spordikoolidest ja lõpeb veteranide võistluste toetamisega riigi ja erafirmade poolt. Meil on edukaid korvpallikoole, kuid terviklikku süsteemi pole ning koostööd riigi, alaliitude, spordiklubide, sponsorite ja kodanikuühenduste vahel napib. Kogenud veteranmängijad saaksid siin kaasa aidata Eestis korvpalli tulemuslikkuse ja populaarsuse
taastamisele ja suurendamisele. Üheks võimaluseks on siin Ilmar Kullami nimeline Eesti Korvpalli Akadeemia rajamine.

„Mängud veel kestavad, aga kuna korvpall oli üks esimesi alasid ja see turniir on läbi, siis ongi suur rõõm teatada Eesti võistkonna suurest edust. Finaalmängus kaotasime Leedule vaid 42:46 ja kaela riputati hõbemedalid!” teatab rõõmsal häälel üks mängijatest, tuntud muusik ja kitarrist Rein Laaneorg.

Korvpall on olnud läbi aegade Eesti rahvusspordiala või õigem oleks seda nimetada lausa rahvusmänguks. Sel alal on eestlased saanud läbi aegade kõige enam rahvusvahelist tunnustust ja tuntust. Meil on mitmed olümpiavõitjad, maailma ja euroopa meistrid, rääkimata kümnetest teist värvi medalitest maailma ja Euroopa tasemel. Eelmise sajandi seitsmekümnendate- kaheksakümnendate ja üheksakümnendate aastate alguse edu kaja ulatub nüüd edukate medalivõitudeni seenioride tiitlivõistlustel, mis algasid 1991.aastal Argentiinas, kus asutati ka ülemaailmne seeniorkorvpallurite organisatsioon FIMBA, mille asutajaliikmeks sai ka Eesti. Seenioride rahvusvahelised korvpallivõitlused toimuvad ka Euroopa Seeniorkorvpalli Assotsiatsiooni (ESBA) ning Maailma ja Euroopa mängude raames.

EMG (European Masters Games) 2023.a. Tamperes algasid 26. juunil suure, pompöösse, meeldejääva avatseremooniaga tuhandete ülemaailmselt kokkusõitnud sportlaste ja publiku osavõtul Tampere staadionil. Mängud avas legendaarne Sergey Bubka.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.