"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Venna tapnud mees vabanes ennetähtaegselt vanglast (0)
13. juuli 2023
Heiki Hansalu kohtusaalis. Erki Parnaku/Õhtuleht/Scanpix Baltics

Tallinna ringkonnakohus tühistas kolmapäeval Harju maakohtu määruse, mis jättis oma venna tapmise eest üheksaks aastaks vangi mõistetud Heiki Hansalu tingimisi enne tähtaega vanglast vabastamata elektroonilise järelevalve alla, vahendas BNS.

Vastupidiselt maakohtule leidis ringkonnakohus hinnates eeskätt Hansalu käitumist karistuse kandmise ajal ja tema andmeid, et Hansalu vabastamine vangistusest ennetähtaegselt on põhjendatud. Ringkonnakohus määras Hansalule katseaja karistusaja ulatuses ehk kuni 2. juulini 2027. 

Tallinna vangla esitas tänavu 3. jaanuaril Harju maakohtule materjalid Hansalu tingimisi enne tähtaega vangistusest vabastamiseks. Kohus jättis 30. jaanuaril Hansalu vabastamata, leides, et tema vabastamine oleks teda positiivselt iseloomustavatest asjaoludest hoolimata ennatlik.

Maakohtu määruse peale esitas kaebuse Hansalu kaitsja Vladimir Makarov, kes taotles maakohtu määruse tühistamist ja Hansalu ennetähtaegset vabastamist elektroonilise valve alla. Tallinna ringkonnakohus jättis 27. märtsil kaebuse rahuldamata. Ringkonnakohus nõustus maakohtuga, et vabastamise eeldused ei ole täidetud.

Hainsalu kaitsja kaebas ringkonnakohtu määruse riigikohtusse. Riigikohus rahuldas 12. juunil kaebuse osaliselt, tühistas Tallinna ringkonnakohtu määruse ja saatis kriminaalasja samale kohtule uueks arutamiseks teises kohtukoosseisus.

Pärnu maakohus tunnistas 2019. aasta 20. veebruaril Heiki Hansalu tapmises süüdi ja karistas teda üheksa aasta pikkuse vangistusega. Hansalu asus karistust kandma 2. juulil 2018 ehk ajast, mil peeti kuriteos kahtlustatavana kinni. Tallinna ringkonnakohus karistust ei muutnud ja riigikohus ei võtnud süüasja menetlusse.

Süüdistuse järgi läks Hansalu 2018. aasta 2. juulil kella 22 paiku Ahaste külas asuva talumaja juurde, kaasas laetud püstol. Seal tekkis tal konflikt vanema vennaga, kes oli end talumajja lukustanud. Sõnavahetuse järel tulistas Hansalu kaasas olnud püstolist Makarov vähemalt seitse lasku, mis tabasid suletud välisukse taga olnud 55-aastast venda, kes suri saadud vigastustesse kohapeal. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.