"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kohus mõistis transsoolise naise tapja vangi (2)
14. juuli 2023
Kirill Lukin Sander Ilvest/Postimees/Scanpix Baltics

Harju maakohus mõistis reedel Kirill Lukini mullu suvel Tallinna vanalinnas toime pandud transsoolise naise tapmise eest 12 aastaks vangi, vahendas BNS.

Kohus arvas karistusaja hulka eelvangistuse ning karistuse kandmise aja alguseks loetakse möödunud aasta 10. juuli, mil Lukin kuriteos kahtlustatavana kinni peeti. Kohus mõistis Lukinilt kannatanu kasuks välja 1955 eurot. Lisaks tuleb Lukinil maksta riigile  8653 eurot menetluskuludeks.

Kirill Lukin läks koos oma sõbra Sergei Leontjeviga möödunud aasta 8. juuli öösel baari Lost Home, kus tutvusid Sabrinaga. 9. juuli varahommikul kella 7.30 aeg liiguti kolmekesi Tallinna Raekoja platsil asuvasse rendikorterisse, kus Sabrina peatus.

Prokuröri sõnul soovisid Kirill Lukin ja Sabrina astuda vahekorda. Ühel hetkel tekkis konflikt, mis päädis sellega, et Lukin lõi Sabrinat rusikaga näkku, seejärel kätega pea- ja kehapiirkonda – uurimise andmeil kokku üle 30 korra. 

Süüdistuse kohaselt ründas Lukin ohvrit surma põhjustamise eesmärgil. Ta lõi ohvrit korduvalt ja jõuliselt nii rusikate kui pikateraliste nugadega. Lukin lõi ohvrit noaga seni kuni too enam elumärke ei ilmutanud. Seejärel pesi ta oma käed ning lahkus sündmuskohalt.

Lukini jutt sellest, et tapetu takistas tema korterist lahkumist ja püüdis Lukinit seksuaalselt ahistada, ei ole kohtu hinnangul muude tõenditega kooskõlas. “Tõendid näitavad, et Lukin avastas intiimsel hetkel ootamatult partneri tegeliku soo. See oli tema jaoks ebameeldiv avastus, ta sattus raevu ja hakkas ohvrit rusikate ning nugadega lööma,” märkis kohus.

Vanemprokurör Kelly Kruusimägi sõnul näitab prokuratuuri hinnangul nii kuriteopaik kui ka süüdistatava sündmuskohalt lahkumine, käte pesemine ning soov kuriteojälgede hävitamiseks sündmuskohale naasta tema teadlikku tegutsemist ja lootust, et kuritegu ja selle toimepanija jäävad tuvastamata. “Kohus nõustus prokuratuuri esitatud süüdistusega ning tõenäoliselt ei kavatse prokuratuur otsust vaidlustada,” ütles Kruusimägi.

“Karistusseadustik kaitseb inimelu ning prokuratuuri hinnangul ei esinenud selles kriminaalasjas tapmist õigustavaid asjaolusid. Iga inimese elu on väärtuslik, iga tapmine on tragöödia ning kannatanu lähedastele on iga enneaegne kaotus raske. Õiguskaitseasutused ei saa inimelu tagasi tuua, küll aga seisame selle eest, et teo toimepanija saaks kohase karistuse. Seeläbi on võimalik kaasa aidata ka lähedaste meelerahu taastamisele,” lisas vanemprokurör.

Kohtuotsus ei ole veel jõustunud, seda on võimalik 30 päeva jooksul ringkonnakohtus vaidlustada.

Teise mehe suhtes, keda süüdistati kuriteost mitteteatamises, otsustas kohus prokuröri taotlusel 25. aprillil menetluse lõpetada, kuna tema süü ei olnud suur ja puudus avalik huvi tema kohta kriminaalmenetlust jätkata. 

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Elo
14. juuli 2023 12:06
See transnaine oli ju tavaline kleidis homomees, kes üritas seda noormeest anaalselt vägistada ? Miks ERR vaikib ?
Jaa, jaa
14. juuli 2023 18:47
Kui kõik oleks olnud nii nagu ilmselt EKRE veteranliige Elo siin selgitada üritab, oleks metsiku peksmise ja pussitamise tulemusel tapetuks pidanud osutuma vast hoopis see "õnnetu" noormees ja seda veel koos oma sõbraga mõlemad, mitte aga vastupidi. Pigem on see juhtum õpetuseks kõigile juhusuhete harrastajaile, eriti veel kui sootunnused ka segased juhtuvad olema.