"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
PPA Möödunud nädalavahetusel registreeriti 134 avaldust ja teadet kuritegudest, milles hulgas oli üks röövimine (0)
17. juuli 2023
Pilt on illustratiivne. Pexels

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 134 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas üks röövimine, kolm avaliku korra rasket rikkumist, 44 varavastast kuritegu (sh 26 vargust).

Registreeriti 23 inimkannatanutega liiklusõnnetust, neist 7 tõukerattaga. Juhtimiselt kõrvaldati 38 narko või alkoholi tarvitamistunnustega sõiduki juhti.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

14. juulil teatati, et Lasnamäel Loitsu tänaval korteris ründas 61-aastane mees noaga teist 61-aastast meest. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse. Politseinikud pidasid ründaja kinni.

14. juulil teatati, et Põhja-Tallinnas Nisu tänaval majas ründas 36-aastane naine 35-aastast naist. Kannatanu kiirabi ei vajanud, juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

14. juulil teatati, et Kesklinnas Tina tänaval korteris ründas 49-aastane mees oma 50-aastast naist. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

15. juulil tekkis Põhja-Tallinnas Kopli tänaval konflikt kahe mehe vahel. Juhtumi täpsemad asjaoldud on selgitamisel.

15. juulil teatati, et Kesklinnas Suur-Karja tänaval ründas seni tuvastamata isik 43-aastast meest. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

15. juulil teatati, et Lasnamäel Vikerlase tänaval tekkis baaris konflikt, milles sai viga 39-aastane naine. Kiirabi vaatas kannatanu üle, haiglaravi ta ei vajanud.

15. juulil teatati, et Mustamäel Akadeemia teel toimus kolme alkoholijoobes isiku vahel kaklus. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

16. juulil teatati, et Pirital Merivälja teel rünnati 31-aastast meest. Kiirabi toimetas mehe haiglasse.

16. juulil teatati, et Kesklinnas Vana-Viru tänaval asuvas kohvikust keeldus lahkumast 22-aastane joobes mees, kes ründas ka turvatöötajat. Politseinikud pidasid mehe kinni.

16. juulil teatati, et Nõmmel Pärnu maanteel asuvas korteris ründas 33-aastane mees oma endist abikaasat. Politsei saabudes oli mees sündmuskohalt lahkunud.

16. juulil teatati, et Kristiines Kotka tänaval tekkis seltskonnas ühise alkoholitarvitamise käigus kaklus, mille käigus sai viga 26-aastane mees. Kiirabi kontrollis kannatanu vigastused.

Vargus

14. juulil teatati, et Kesklinnas Tartu maanteel asuvasse kauplusesse on sisse murtud ja varastatud elektroonilisi sigarette. Vargusega tekitatud kahju on umbes 1000 eurot.

Kelmus

14. juulil alustati menetlust juhtumis, kus Lasnamäel elav 65-aastasele naisele helistati väidetavalt politseist ja pangast ning teavitati, et keegi üritab varastada pangakontolt tema raha. Asjaolude kontrollimiseks ja ebaseadusliku tegevuse peatamiseks paluti alla laadida kaugjuurdepääsu tarkvara AnyDesk, edastada isikukood, internetipanga kasutajatunnus ning Mobiil-ID PIN-koodid. Hiljem selgus, et avaldaja nimel on avatud konto, kuhu naise kontolt kanti 3900 eurot. Samuti üritati naise nimele võtta kiirlaene. Kelmusega tekitatud varaline kahju 3900 eurot.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised

15. juulil teatati, et Maardus ründas alkoholijoobes 36-aastane mees oma elukaaslast. Konflikti ajal olid kodus ka alaealised lapsed. Politsei saabudes oli mees lahkunud sündmuskohalt.

15. juulil teatati, et Saue vallas ühise alkoholitarvitamise käigus konflikt kahe mehe vahel, mille käigus üks neist kasutas enesekaitseks ka pipragaasi.

16. juulil teatati, et Kuusalu vallas tekkis ühise alkoholitarvitamise käigus konflikt elukaaslaste vahel, milles sai viga 56-aastane naine.

Piiriturvalisus

14. juulil teatati, et Tallinna lennujaama reisija äraantavas pagasis on arvatavasti libliknuga. Piiripunkti välijuhi juuresolekul avatud kohvrist leiti 10cm terapikkusega libliknuga, mis on tsiviilkäibes keelatud ese. Kohver kuulus 1972. aastal sündinud Bulgaaria Vabariigi kodanikule, kes julgestuskontrolli kutse peale kohale ei ilmunud. Pagas jäeti lennult maha ning libliknuga võeti hoiule.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kehaline väärkohtlemine

15. juulil teatati politseile, et Jõgeva vallas ründas 40-aastane mees oma 33-aastast abikaasat. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Tartumaa

Röövimised

17. juuli öösel sai politsei teate, et Tartu tanklas ähvardas mees klienditeenindajat relvataolise esemega ja käskis avada seifi. Klienditeenindaja avas seifi, milles oli kokku 4950 eurot. Mees võttis raha ja põgenes tanklast. On alust arvata, et sama mees püüdis 15. juulil röövida ka üht teist Tartumaa tanklat, kuid see ei õnnestunud. Juhtunu täpsemaid asjaolusid ja kahtlustatavat selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Vargus

14. juulil teatati politseile, et Tartu linnast Soola tänavalt varastati rattaparklast elektritõukeratas Xiaomi Mi 365 Pro. Vargusega tekitatud kahju on 500 eurot.

Kelmus

14. juulil pöördus politseisse Facebook Marketplace’i kaudu eset müünud 48-aastane naine, kellega võitis ühendust ostja, kes saatis talle kullerteenuse lingi. Naine sisestas pärast lingi avamist nõutud andmed ning pärast avastas, et tema pangakontolt on läinud võõrale kontole 290 eurot.

Kehaline väärkohtlemine

14. juulil teatati politseile, et Kastre vallas toimus konflikt kahe mehe vahel. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

14. juulil ründas Tartu vallas 28-aastane mees oma 23-aastast elukaaslast. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Omavoliline sissetung

15. juulil teatati politseile, et Luunja vallas murti öösel sisse hoonesse. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Viljandimaa

Kehaline väärkohtlemine

14. juulil teatati politseile, et Viljandi linnas ründas 42-aastane mees samas korteris elavat 52-aastast naist. Politsei pidas mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus

Möödunud nädalavahetusel tõkestasid piirivalvurid Kagu piiripunktides Eestisse sisenemise kahel Venemaa, ühel Moldova ja viiel Ukraina kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

15. juulil saabus Luhamaa piiripunkti Kasahstani kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et mees oli Eestis viibinud seadusliku aluseta kaks päeva. Inimesele koostati lahkumisettekirjutus ja talle kehtestati Schengeni alale sissesõidukeeld kuueks kuuks. Pärast menetlustoiminguid suundus ta Venemaale.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised

14. juulil sai politsei teate, et Narvas Tallinna maanteel asuvas korteris lõi 19-aastane mees 48-aastast meest. Politsei pidas lööja kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

15. juulil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Aia tänaval asuvas korteris lõi 30-aastane mees 25-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

15. juulil sai politsei teate, et Narvas Partisani tänaval asuvas korteris lõi 30-aastane mees enda elukaaslast. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

15. juulil sai politsei teate, et Kohtla-Järvel Keskallee tänaval asuvas korteris lõi 43-aastane mees enda elukaaslast. Politsei pidas lööja kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

16. juulil teatati politseile, et Ahtmes Altserva tänaval asuvas korteris lõi 35-aastane mees enda elukaaslast. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

16. juulil sai politsei teate, et Kohtla-Järvel Mõisa teel lõi 19-aastane mees 30-aastast meest. Kannatanu toimetati tervise kontrolliks haiglasse. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

17. juulil sai politsei teate, et Karjamaa külas lõi 34-aastane mees enda elukaaslast. Politsei pidas lööja kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Ähvardamine

16. juulil sai politsei teate, et Toila vallas ähvardas 30-aastane mees kolme inimest, kes tundsid hirmu oma elu pärast. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine

16. juulil sai politsei teate, et Väike-Maarja vallas Rakke alevikus lõid kaks seni tuvastamata isikut ning hiljem kolm seni tuvastamata isikut 20-aastast ja 19-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus

Nädalavahetusel tuvastati Narva-1 piiripunktis viisaeeskirja rikkumine kahel Venemaa ning ühel Ukraina ja Venemaa topeltkodakontsusega kodanikul. Neile määrati rahatrahv, koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks seitsme päeva jooksul ning kohaldati sissesõidukeeld Schengeni riikide territooriumile.

Nädalavahetusel tõkestasid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemise kaheksateistkümnel Ukraina, kuueteistkümnel Venemaa, seitsmel Moldova, ühel Serbia ning Kasahstani kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
14. juulil sai politsei teate, et Haapsalus elumaja trepikojas tõukas 44-aastane mees oma naabrit, 52-aastast naist.

Vargused
14. juulil sai politsei teate, et Haapsalus Karja tänava õuelt varastati jalgratas Scott. Vargusega tekitatud kahju on 1035 eurot.


15. juulil sai politsei teate, et Haapsalus varastas 37-aastane mees oma tuttava korterist televiisori ja ruuteri.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
15. juuli öösel kella ühe paiku sai politsei teate, et Pärnus Suvituse tänaval lõi seni tuvastamata mees 21-aastast ja 20-aastast meest, kellest üks sai viga.

Raplamaa

Arvutikelmus

14. juulil sai politsei teate, et Raplamaal elavale naisele helistas vene keeles kõnelev mees, kes hoiatas, et naise pangakontolt tahetakse laenu võtta ja selle vältimiseks palus helistaja naisel siseneda telefonis olevasse pangarakendusse. Helistaja juhendamisel paigaldas naine oma telefoni Anydesk rakenduse, mille abil võeti üle tema telefoniekraan ja naine tegi helistaja juhendamisel oma Smart-ID koode sisestades oma pangakontolt ülekande teisele kontole. Kelmusega tekitatud kahju on 8300 eurot.

Kehaline väärkohtlemine

15. juulil kesköö paiku teatati politseile, et Märjamaa vallas lõi tekkinud konflikti käigus 55-aastane mees oma 50-aastast naabrimeest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.