"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Sisekontroll: ametnikud narkojoobes mehega ümberkäimisel ei eksinud (1)
26. juuli 2023
Pilt on illustratiivne. Pexels

Politsei teenistuslik kontroll tuvastas, et Pärnu rannast Beach Grindi festivalilt narkojoobe kahtlusega arestimajja viidud ja seal surnud 20-aastase mehega tegelenud ametnikud tegutsesid õigesti, kirjutab Pärnu Postimees.

Pärnu politseijaoskonna grupijuht Janek Pinta sõnul on politsei teenistuslik kontroll praeguseks tehtud ja selle käigus tuvastati, et ametnikud käitusid mehe kainestusmajja paigutamisel ja tema kainestusmajas jälgimisel nii nagu reeglid ette näevad.

“Turvatöötajad leidsid noormehe ürituse alal lamamas ja noormees ütles neile, et on tarvitanud uimastavaid aineid,” ütles Pinta. “Seejärel tõid turvatöötajad noormehe politseitelki, kus ta samuti ütles, et on tarvitanud uimasteid.”

Pinta sõnul kontrollisid meedikud korduvalt noormehe tervislikku seisundit ja nende hinnangul too arstide hoolt ei vajanud. Ta lisas, et samal ajal ei lubanud tema käitumine teda festivalialale tagasi lasta, mistõttu viisid politseinikud ta meedikute antud hinnangule tuginedes kainestusmajja.

Turvatöötajad toimetasid narkojoobe kahtlusega 20-aastase mehe Beach Grindi alal asunud politseitelki 8. juulil veidi enne südaööd. Ta suri kainestusmajas 9. juuli öösel kolme paiku.

Prokuratuuri avalike suhete nõuniku Lisanna Männilaane sõnul on alustatud kriminaalmenetlust, et leida inimene, kes andis noormehele narkootilisi aineid. See kriminaalasi on veel politseis ega ole prokuratuuri jõudnud.

Ajalehele teadaolevalt polnud arestimajas surnud noormees pidev narkootikumide tarvitaja ja paljudele tema lähedastelegi tuli pärast traagilist uudist suure üllatusena, et ta võis üldse keelatud aineid manustada.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Britta Sepp selgitas 9. juulil, et politsei toetub inimese arestimajja paigutamisel meedikute hinnangule. Ta toonitas, et meedikud kontrollisid festivalialal noormehe tervist vahetult enne tema viimist kainestusmajja ega näinud vajadust teda haiglasse toimetada. Noormees oli kontaktne.

Arestimaja spetsialist Tanel Talts selgitas noormehe surmapäeval avalikkusele, et teda kontrolliti kord tunnis arestikambri ukse vaateakna ja pidevalt valvekaamera kaudu. Järjekordse füüsilise kontrolli käigus, kella kolme paiku öösel, märkas ametnik, et mees enam ei liiguta. Arestimaja töötaja kutsus kohe abi ja hakkas noormeest kuni kiirabi saabumiseni elustama. Meedikutel ei õnnestunud noormehe elu päästa.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

ei keegi
27. juuli 2023 04:56
„eeldatav surma põhjus on narkootikumide üledoos“, kirjutati pärast juhtunut, politsei švammid end aga puhtaks sellega, et näete, meedik ütles, haiglasse pole vaja; ehk peaks see kriminaalmenetlus siis ka seda uurima, kas ja miks meedik vale diagnoosi-otsuse tegi, noormees oli ainult 20 aastane?