"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kohus jättis muutmata PPA otsuse venemeelse politseiametniku vallandamise kohta (2)
27. juuli 2023
Tallinna Halduskohus Ken Mürk/ERR/Scanpix Baltics

Tallinna halduskohus jättis muutmata politsei- ja piirivalveameti (PPA) otsuse vallandada politseiametnik venemeelsuse tõttu, kirjutab Postimees.

Kohus leidis, et teenistusest vabastamine oli põhjendatud ehk ligi 120 000-eurost hüvitist soovinud politseiametnik jääb hüvitiseta.

Mees vabastati politseiteenistusest kutsesobivusnõuetele mittevastavuse tõttu ja põhjusel, et PPA-l puudus kindlus, et teenistuja on lojaalne Eesti vabariigile.

Töölt kõrvaldatud politseiametnik pöördus kohtusse ja väitis, et tema teenistusest vabastamise põhjus oli kius. Ta nõudis käskkirja õigusvastasuse tuvastamist ja hüvitist 118 058,38 eurot.

Aasta alguses tõdes PPA sisekontrollibüroo juht Priit Pärkna, et agressorit toetavate hoiakute tõttu on PPA-st lahkunud või töölt vabastatud 15 inimest. Seda nii Venemaa presidendi Vladimir Putini kui Venemaa rünnaku õigustamise tõttu.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

ei keegi
27. juuli 2023 16:00
see ju üldteada, et Ukraina sõda on paljuski Lääne süü, loe kas või John Mearsheimerit
Arvamus
28. juuli 2023 07:43
Selle süüga on aga paraku nii, et ükski kurjategija seda tavaliselt naljalt ei tunnista, kui ei ole just lausa vastu seina surutud, millega Venemaa nüüd kahjuks tegelema peabki nagu on olnud sunnitud seda juba varemgi läbi ajaloo korduvalt tegema.

Seotud artiklid