"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kohus: terviseamet ja PPA tegutsesid MEM Cafe sulgemisel õigesti (0)
28. juuli 2023
Protestiaktsioon MEM Cafe ees. Elvis Bauer. 30.11.2021 Madis Veltman/Postimees/Scanpix Baltics

Tallinna halduskohus jättis rahuldamata OÜ MEM Kohvikud kaebuse terviseameti ning politsei- ja piirivalveameti (PPA) kaheaasta tagusele tegevusele, mille tulemusel kohvik koroonapiirangute järgimata jätmise tõttu suleti, vahendas BNS.

Kohtu hinnangul olid ametite koroonapiirangute aegsed ettekirjutused õiguspärased ning terviseameti otsus kohvik sulgeda põhjendatud. Kohus nõustus terviseameti põhjendusega, et ettevõtte sulgemine oli avalikke huvisid arvesse võttes ainuke tõhus meede. Kohus tühistas ka asendustäitmise kulude sissenõudmiseks kohaldatud esialgse õiguskaitse.  

Samuti leidis kohus, et PPA-l oli volitus ja pädevus teha kaasamise korras järelevalvet, teha ettekirjutus sunniraha määramiseks ja kohaldada kohvikusse sisenemisel korrakaitseseadusest lähtuvaid meetmeid.

PPA tegi 2021. aasta novembris OÜ-le MEM Kohvikud ettekirjutuse, sest ettevõte ei kontrollinud kohviku külastajate koroonaviiruse vastu vaktsineerimise või viiruse läbipõdemise tõendeid. Tol hetkel kehtis valitsuse korraldus, mis pani sellise kohustuse kõigile kohvikupidajatele, kelle ettevõttes pakuti võimalust toitu tarbida kohapeal.

PPA kohustas ettevõtet nõuetest kinni pidama, kuid kontrolli käigus tuvastati, et rikkumine jätkub ning kohvik ei lõpetanud rikkumist ka sunniraha korduva määramise järel. PPA pöördus seejärel terviseameti poole ning sama aasta 29. novembril tegi terviseamet ettekirjutuse kohviku sulgemiseks. 

Kohtuotsus jõustus teisipäeval.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Seotud artiklid