"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
PPA ööpäev Liikluses sai viga viis inimest. Kokku tabati 12 joobes sõidukijuhti (0)
28. juuli 2023
Pilt on illustratiivne. Pexels

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 94 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 61 varavastast kuritegu, sh 48 vargust. Eile toimus neli liiklusõnnetust, neist kaks tõukerattaga. Juhtimiselt kõrvaldati 12 alkoholi või narko tarvitamistunnustega sõidukijuhti. Eestisse saabus 102 Ukraina kodanikku, kellest 47 otsustasid siia jääda.

Kell 13.08 juhtus liiklusõnnetus Põltsamaa vallas Mõhkülas Tallinna-Tartu-Võru-Luhamaa maantee 118. kilomeetril, kus 36-aastane mees keeras sõiduautoga BMW X1 kõrvalteelt ette peateel liikunud sõiduautole BMW X5, mida juhtis 42-aastane naine. BMW X1 juht ja kaassõitja, 32-aastane naine, toimetati haiglasse kontrolli.

Kell 16.09 juhtus liiklusõnnetus Tartus Riia 37 juures kergliiklusteel, kus 19-aastane naine sõitis elektritõukerattaga ja kukkus. Tõukerattur toimetati haiglasse kontrolli.

Kell 21.15 juhtus liiklusõnnetus Tallinnas Tartu maantee 80s juures, kus 36-aastane mees kaotas juhitavuse mootorratta BMW R 1200 R üle ja kukkus. Mootorrattur toimetati haiglasse.

Kell 22.30 juhtus liiklusõnnetus Tallinnas Hobujaama 2 juures, kus alkoholijoobes 41-aastane naine sõitis elektritõukerattaga ja kukkus. Tõukerattur toimetati haiglasse. 

Politsei kõrvaldas möödunud ööpäeval juhtimiselt 12 narko- või alkoholijoobes sõidukijuhti.

Kui sõidukijuht on tarvitanud alkoholi üle liiklusseaduses lubatud piirmäära ehk vahemikus 0,2–1,49 promilli, võib teda väärteokorras karistada kuni 1200-eurose trahvi, kuni 30-päevase aresti või juhtimisõiguse äravõtmisega kuni üheks aastaks.

Kui juht on narkojoobes või enam kui 1,5-promillises alkoholijoobes, saab kohus teda kriminaalkorras karistada kas 30–500 päevamäära suuruse rahatrahvi või kuni kolmeaastase vangistusega. Lisakaristusena võib kohus võtta ka juhtimisõiguse kuni kolmeks aastaks. Samuti saab konfiskeerida sõiduki kui kuriteo toimepanemise vahendi.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Vargused

 • 27. juulil varastati Kesklinna Uus tänava korterist tehnikat. Kahju on 1700 eurot.
 • 27. juulil varastati Mustamäel Heli tänaval asuvast garaažist jalgratas. Kahju on 1800 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine

 • 27. juulil teatati, et Maardus lõi 37-aastane mees oma 30-aastast elukaaslast.

LÕUNA PREFEKTUUR

Põlvamaa

Kehaline väärkohtlemine

 • 27. juulil teatati politseile, et Põlva linnas ründas 46-aastane mees enda 49-aastast elukaaslast. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Tartumaa

Vargused

 • 27. juulil teatati politseile, et Tartus Saekoja tänaval on lõhutud sõiduauto Audi Q7 küljeklaas ning varastatud sõidukist mobiiltelefon Samsung Galaxy S20+ ja sülearvuti Acer. Vargusega tekitatud kahju on 1998 eurot.
 • 27. juulil teatati politseile, et Tartus Soola tänaval asuvast rattahoidlast on varastatud lukustatud tõukeratas.
 • 27. juulil teatati politseile, et Tartus Raatuse tänaval asuva maja sisehoovist on varastatud musta värvi ja roheliste triipudega maastikuratas Bottechia. Vargusega tekitatud kahju on 1500 eurot
 • 27. juulil teatati politseile, et Tartus Turu tänavalt varastati kaks haagise tuld, tugipost ja Apple AirTag. Vargusega tekitatud kahju on 205 eurot.
 • 27. juulil teatati politseile, et Tartus Kesk tänaval on korterisse sisse murtud ning ära viidud sularaha ja alkoholi.

Kehaline väärkohtlemine

 • 27. juulil teatati politseile, et Tartus Aardla tänaval ründas mees 54-aastast naist. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus

Möödunud ööpäeval tõkestasid piirivalvurid Kagu piiripunktides Eestisse sisenemise kolmel Venemaa ja neljal Ukraina kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised

 • 27. juulil sai politsei teate, et Kohtla-Järvel Olevi tänaval asuvas korteris lõi 40-aastane mees enda endist elukaaslast. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.
 • 27. juulil teatati politseile, et Sompas Aruserva tänaval asuvas korteris lõi 61-aastane mees 60-aastast naist. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Kelmus

Politseisse pöördus Narvas elav mees, kellele helistas kelm tutvustades end politseiametnikuna, kes väitis, et mehe nimele püütakse võtta laenu. Seejärel ühines kõnega teine kelm, kes tutvustades end pangatöötajana. Viimane palus kannatanul enda pangakonto kaitseks arvutisse alla laadida Anydesk programmi ja sisestada enda pangaandmed, mida mees ka tegi. Hiljem avastas kannatanu, et tema pangakontolt on kadunud 900 eurot.

Piiriturvalisus

 • 27. juulil tuvastati Narva-1 piiripunktis viisaeeskirja rikkumine kahel Venemaa kodanikul. Neile määrati rahatrahv, koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks seitsme päeva jooksul ning kohaldati sissesõidukeeld Schengeni riikide territooriumile.
 • 27. juulil tõkestasid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemise kolmel Iisraeli, Kasahstani ja Venemaa, kahel Ukraina ning Moldova kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Vargus

 • 26. juulil sai politsei teate, et Järva vallas Koigi külas varastati korteri keldriboksist erinevaid alkohoolseid jooke. Tekitatud kahju on umbes 270 eurot.

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine

 • 27. juulil sai politsei teate, et Haapsalus Lihula maanteel ujulas lõi seni tuvastamata mees tekkinud konflikti käigus 55-aastast meest.

Kelmus

 • 27. juulil alustati kriminaalmenetlust selles, et 11. juulil saadeti Läänemaal elava mehe telefonile sõnum, milles öeldi, et teie DHL pakk on saadetud tollile ja et paki kohaletoimetamiseks tuleb veebilehe kaudu maksta paari euro suurune summa. Mees sisestas oma krediitkaardi andmed, mille tulemusena läks tema kontolt kahel korral maha raha. Kelmusega tekitatud kahju kokku on üle 200 euro.

Pärnumaa

Vargused

 • 27. juulil sai politsei teate, et Pärnus Kastani tänavalt varastati järelhaagis Respo. Vargusega tekitatud kahju on ligi 1000 eurot.
 • 27. juulil alustati kriminaalmenetlust selles, et 20. juulil varastati Pärnus Ehitajate teel tankla juurest rattahoidlast jalgratas Scott. Vargusega tekitatud kahju on 400 eurot.
Märksõnad:
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Seotud artiklid