"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Õiguskantsler Ülle Madise: riigi- ja erametsaomanikke koheldakse ebavõrdselt (0)
28. juuli 2023
Õiguskantsler Ülle Madise Mats Õun

Õiguskantsler Ülle Madise hinnangul kohtleb keskkonnaagentuur riigi- ja erametsamaade metsakorraldajaid ebavõrdselt, vahendas BNS.

Nimelt nõuab keskkonnaagentuur õiguskantslerile teadaolevalt kümne aasta jooksul tehtud metsamajandustööde andmeid üksnes erametsamaade kohta, aga mitte Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) valduses olevate riigimetsamaade kohta.

“Seesuguse erandi tegemist ei ole seadusega ega määrusega sätestatud ja keskkonnaagentuuril ei ole ka kaalumisruumi andmete kandmiseks või mittekandmiseks metsaregistrisse sõltuvalt sellest, kes on metsamaa omanik,” rõhutab Madise kliimaministeeriumile saadetud kirjas. 

See, kui erametsamaade kohta nõutakse andmeid, aga riigimetsamaade kohta mitte, võib Madise sõnul kaasa tuua metsakorraldajate ebavõrdse kohtlemise. Näiteks võib juhtuda, et erametsamaade metsakorraldajate puhul loetakse andmete esitamata jätmine rikkumiseks, kuid riigimaade metsakorraldajate puhul seda rikkumisena ei käsitata.

Kui taolised rikkumised saavad määravaks metsakorraldaja tunnistuse kehtetuks tunnistamisel võib õiguskantsleri hinnangul öelda, et keskkonnaagentuur piirab omavoliliselt ja seadusliku aluseta metsakorraldajate ettevõtlusvabadust ning moonutab metsakorraldajate vahelist ausat konkurentsi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.