"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
LAPSED ÕUE! Koolistaadionid ootavad jätkuvalt spordiharrastajaid (0)
01. august 2023
Pilt on illustratiivne. Pexels

„On väga positiivne, et linnaelanikud ja koolilapsed kasutavad aktiivselt terve suve avatud koolistaadione. Peamine on, et kõik huvilised saaksid suve jooksul sporti teha,“ rääkis abilinnapea Tiit Terik.

Tallinna hea eeskuju on nakkav. Haridusminister saatis teistele omavalitsustele üleskutse avada suveks koolide spordiplatse. „Mina loen siit välja ka seda, et Tallinnas tehakse häid asju ja seda märgatakse,“ märkis Terik.

2021. aastal alustati projekti 10 kooliga. Praeguseks on oma staadionid ja spordiväljakud avanud juba 19 kooli. Viimati lisandus teiste sekka Tallinna Kadrioru Saksa Gümnaasium. Uusi liitujaid on aga veelgi ja see näitab Teriku sõnul projekti edukust. „Ükski kool veel otsusest taganenud ei ole.“

Koolide endi tagasiside staadionite ja spordiväljakute kasutamisest tehakse augusti lõpus, seega on selle aasta kohta veel vara järeldusi teha. Küll aga on linnani jõudnud vaid üks kaebus, mis oli seotud lärmiga staadionil mitteotstarbelise kasutamisega. Kaebus tuli ühelt korteriühistult ning sellega tegeletakse.

„Linlaste poolt on tulnud väga palju positiivset tagasisidet. Inimesed on tänulikud, et saavad piletivabalt sporti teha,“ lausus abilinnapea ja kutsus ka üles teisi koole projektiga liituma.

Ta pidas ka arusaadavaks, et mõni koolijuht võib karta inventari ja muu rikkumist. „Kuid kui midagi peaks ka katki minema, siis teeme korda,“ lubas Terik.

Ta sõnas, et olemasolev taristu ei tohi jõude seista. „Suvevaheajal, kui õppetööd ei toimu, peavad igas linnaosas olema lastel ja noortel kodulähedased ja piletivabad sportimisvõimalused ligipääsetavad. Igas linnaosas on avatud vähemalt üks väljak, mis asub mõne kooli juures.“

Alates 14. juunist kuni augusti lõpuni on Tallinnas elanikele sportimiseks avatud 19 koolistaadionit. Pealinna haridusvaldkonda kureeriv abilinnapea Andrei Kante tunnustas samuti koole, kes on staadionite avamisega aasta-aastalt aina paremini kaasa tulnud. „Kahe aasta eest algatatud pilootprojekt on elanike poolt väga hästi vastu võetud. Linlased on sportimisvõimalustest huvitatud ning koolide spordiväljakuid heaperemehelikult kasutanud,“ lausus Kante.

Staadionid on avatud 14. juunist 31. augustini iga päev kella 8–21ni, välja arvatud riigipühadel või juhul, kui need on välja renditud.

Suvel on linlastele sportimiseks avatud järgmiste koolide staadionid või spordiväljakud:

Tallinna Kunstigümnaasium, Pelgulinna Gümnaasium, Ehte Humanitaargümnaasiumi korvpalliväljak, Tallinna 32. Keskkool, Tallinna Mahtra Põhikool, Tallinna Läänemere Gümnaasium, Tallinna Linnamäe Vene Lütseum, Lasnamäe Gümnaasium, Haabersti Vene Gümnaasium, Tallinna Mustjõe Gümnaasium, Tallinna Järveotsa Gümnaasium, Tallinna Südalinna Kool, Tallinna Humanitaargümnaasium, Tallinna Lilleküla Gümnaasium, Pirita Majandusgümnaasium, Tallinna Rahumäe Põhikool, Gustav Adolfi Gümnaasiumi korvpalliväljak (Vana-Kalamaja tänaval) ja Hiiu Kool. Täpse info staadioni lahtiolekuaegade kohta leiab staadioni väravalt.

Lisaks koolistaadionitele on tasuta kasutamiseks avatud ka mitmete linna hallatavate asutuste välispordiväljakud: Pirita Spordikeskuse rannavõrkpalliväljakud ja korvpalliplats; Pirita Velodroomi jalgpalliväljak; Lasnamäe Sportmängude Saja korvpalliplats, rannavõrkpalliväljak ja välijõusaal; Kristiine Spordimaja välikorvpallikeskus; Nõmme Spordikeskuse välikorvpalliväljak; Sõle Spordikeskuse jalgpalli-, minijalgpalli- ja korvpalliväljakud.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Seotud artiklid