"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Piritale ehitatakse kauaoodatud esimest koerte jalutusväljakut (0)
02. august 2023
Pilt on illustratiivne. Pexels

Tallinnas Pirital Padriku asumis algas kauaoodatud esimese koerte jalutusväljaku ehitamine, vahendas BNS.

Uus koerte jalutusväljak rajatakse Võsa tee 26 lähedusse, piisavalt kaugele mängu- ja spordiväljakutest, et tagada kõigi piirkonna elanike turvalisus. 

Pirita linnaosa vanem Kaido Saarniit rõõmustab ehitustööde algamise üle. „Pirita esimese koerteväljaku rajamisse panustasime teadmisega, et Pirita elanike arv on jätkuvalt kasvanud ja oli tekkinud vajadus lemmikloomade aktiivseks arendamiseks ja treenimiseks.”

Jalutusväljakule viivad asfaltkattega valgustatud jalgteed, mis ühendavad olemasolevaid kõnniteid. See võimaldab väljakut kasutada ka pimedamal ajal.

Koerte treenimiseks on väljakul erinevad Agility-tüüpi takistused ja treeningvahendid. Suurematele koertele on väljakule paigaldatud kuus mängu- ja treeningvahendit, sealhulgas A-kaldpind, hüppetakistus reguleeritava kõrgusega, kahe kaldteega poom, rõngas, suur lamamislaud ja 12 slaalomiposti. Väiksemate koerte väljakul on samuti mitmekesine treeningala, kus leidub kahe kaldteega poom, viis astepakku, rõngas ja väike lamamislaud.

Koerteväljaku projekteeris Decoland OÜ ning tööde teostaja on Warren Teed OÜ. Tööde maksumus on kokku 139 200 eurot. Ehitustööd võivad tekitada ajutisi ebamugavusi, seetõttu palub Pirita linnaosa valitsus mõistvat suhtumist elanike poolt. Lõpptulemusena saab olema suurepärane lahendus kogukonnale.

Ehitustööde planeeritud lõpptähtaeg on septembris sõltuvalt ilmastikutingimustest.

Pirita linnaosa valitsus tuletab meelde, et vastavalt Tallinna koerte ja kasside pidamise eeskirjale peab koer avalikus kohas alati olema jalutusrihma otsas. Lahtiselt tohib koera jooksma lasta ainult aiaga piiratud koerte väljakutel, nagu uus jalutusväljak, mille ehitamine on praegu käimas.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Seotud artiklid