"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Suurürituste kuu august Mida peaksid teadma, et tagada endale parim kontserdielamus? (0)
03. august 2023
Pilt on illustratiivne. Teet Malsroos/Õhtuleht/Scanpix Baltics

Juba sel pühapäeval, 6. augustil esineb Tallinna Lauluväljakul legendaarne Depeche Mode. Kuivõrd tegemist on väga suure üritusega, siis palutakse külastajatel kohale tulla ajavaruga. Tähtis on endale ka meelde tuletada, mida tohib ja mida ei tohi kaasa võtta.

Live Nation Eesti juhi Eva Palmi sõnul esineb Depeche Mode pärast 17aastast pausi taas Eestis ja see tekitab muidugi suurt elevust. „Kontserdi vastu on huvi erakordselt suur,“ kinnitab Palm. „See tähendab, et üritus tuleb rahvarohke. Palume kõikidel külastajatel kindlasti tutvuda sisekorraeeskirjaga ja liiklusest tingitud muudatustega, et kõik sujuks kontserdipäeval ladusalt.“

Palm paneb kõigile fännidele südamele, et enne kontserdi tuleb tutvuda ajakava ja kontserdiala plaaniga. „Kasutage võimalusel ühistransporti,“ ütleb Eva Palm.

Depeche Mode’i kontserdi üldalale on veel mõned piletid saada. „Soovitan huvilistel kiirustada ja need Piletilevist ära osta, et mitte kontserdipäeval pettuda – selleks ajaks võib olla kõik läbi müüdud,“ hoiatab Palm.

“Kohale soovitame kindlasti tulla ajavaruga, sest seoses suure hulga külastajatega võib piletikontroll ning isiku ja asjade läbivaatus võtta aega,” ütleb Meeskond Security juht Eigo Sõster ning lisas, et kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument, juhuks kui tekib vajadus inimese tuvastamiseks või vanuse kontrollimiseks. Samuti paluvad korraldajad juba aegsasti alla laadida piletifaili, kuna kohapeal ei pruugi olla internetti.

Et vähendada ökoloogilist jalajälge ja kaitsta keskkonda, kasutatakse ürituse alal korduskasutatavaid Pandipakendi panditopse. Panditopsidega ringi käimise protsess on lihtne: iga pandieseme eest kogutakse tagatisraha 3 eurot. Topsi tagastamisel saab 2 eurot pandi eest tagasi, 1 euro jääb korraldajale käsitlustasuks. „See algatus tagab, et anname ühiselt panuse keskkonnakaitsesse, Eesti looduse puhtana hoidmisse ja ühekordselt kasutatavate plastijäätmete likvideerimisesse,“ ütleb Palm ja loodab kõikide külastajate mõistvale suhtumisele keskkonnasõbraliku uuendusega kaasa tulemisel.

Tallinna Lauluväljak avab väravad 6. augustil kell 17.00, Mere-ala avatakse juba kell 15.00. Sissepääs on Mere, Oru ja Mäe väravatest. Pääsu kontserdile tagab pilet, mille olemasolu kontrollitakse väravas. Piletit saab osta ka kohapealt Mere ja Oru väravatest. Kui näitad piletit telefonist, lae see alla seadmesse, kuna kohapeal ei pruugi internetilevi olla. Samuti tuleb tagada, et telefoniekraani heledus oleks seadistatud maksimumi peale ja telefoniekraan oleks terve. Alla kümneaastastel külastajatel on kuulmist kaitsvate kõrvaklappide kandmine rangelt soovituslik. Alla kolme aasta vanustel lastel on kontserdi külastamine keelatud.

Parkimine Tallinna Lauluväljaku ümbruses on raskendatud, mistõttu soovitatakse külastajal võimalusel kohale tulla ilma autota. Rohealadele või selleks mitte ettenähtud kohtadele parkimine on karistatav rahatrahviga. Jalgrattaparkla asub Mere värava juures.

Ürituse ajal on droonide lennutamine keelatud. Lennukeelutsooni plaani näeb siit.

Kontserdi kava:

17.00 väravad

19.45 Hope

20.45 Depeche Mode

23.00 Orienteeruv lõpp

 

Kontserdi territooriumile ei pääse, kui teil on kaasas:

 • oma söök ja jook
 • pudelid ja purgid
 • vihmavari
 • foto- ja videotehnika
 • selfie-stick, tahvel- ja sülearvuti
 • tuli- ja külmrelvad ning pürotehnika
 • ohtlikud ained ja esemed
 • alkohol ja narkootikumid
 • koduloomad
 • jalgrattad, rulluisud, tõukerattad ja rulad
 • motokiivrid, matkatool või taburet
 • liigne pagas ja esemed – ära võta kaasa suuri kotte või ebavajalikke esemeid.
 • Pakihoiud on kõikides väravates.

Täpsema sisekorraeeskirjaga palume tutvuda siin. Pakihoiu kohta saab täpsemalt uurida siit. Kontserdi alaplaani leiate siit ning igas väravas on suured juhendavad alaplaanid.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.