"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kristina Kallas: Noorte osalusplatvormi Harno hange tühistatakse (2)
04. august 2023
Kristina Kallas Aleksandr Guzhov

Haridus- ja teadusministeerium tühistab haridus- ja noorteameti (Harno) noorte osalusplatvormi riigihanke, vaatab üle selle loomise kava, kaasab eksperte ning täpsustab rahastamisvõimalusi, vahendas BNS.

Minister Kristina Kallase sõnul vajavad kõik riigi tehtavad kulutused kriitilise pilguga üle vaatamist ning väga täpset eesmärkide seadmist.

“Kahtlemata tuleb noori ühiskondlikesse aruteludesse kaasata, kuid seda ei tee veebileht, vaid noortele õiguste andmine. Soovitasin Harnol väljakuulutatud veebiplatvormi hanke peatada, et üle vaadata projekti raames plaanitavad tegevused ja konsulteerida täiendavalt ekspertidega, kes aitaksid noorte kaasamise jaoks parimaid viise välja pakkuda,“ sõnas minister.

Harno elluviidavat projekti “Nutikad lahendused noorsootöös” rahastatakse Euroopa Majanduspiirkonna ja Norra riigi toetustest. Projekti kogumaht on 871 435 eurot. Veebiplatvormi loomine on üks projekti tegevustest. Kavas oli luua interaktiivne noorte osalusplatvorm, mille riigihanke Harno tühistas, et teema põhjalikult läbi kaaluda ning vähendada ka projekti mitteabikõlblikkusega seonduvaid riske. Hanke eeldatavaks maksumuseks hindas amet kuni 275 000 eurot.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

ülemaailmne
6. aug. 2023 01:49
.....rahapesu
Teadja
10. aug. 2023 06:33
Korralik inimene peseb ikka kõik ilusti puhtaks. Põrandad, riided, raha...

Seotud artiklid