"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
video ja galerii Mupo vahetas välja oma autopargi: uued sõidukid on turvalised ja keskkonnasäästlikumad (2)
09. august 2023
Aleksandr Guzhov

Tallinna Munitsipaalpolitsei sai kolmapäeval pidulikul tseremoonial oma käsutusse kaheksa uut ametiautot. Uute autode valikul sai määravaks nii suurem mahutavus kui ka keskkonnasäästlikkus.

Amserv Järve esinduses toimunud pidulikul üleandmistseremoonial tõmmati täna punased loorid kaheksalt uuelt hübriidautolt, mille võtmed anti üle Tallinna munitsipaalpolitsei ametile. Autopargi uuendamise põhjus oli eelmiste masinate lõppenud liisinguperiood. Kolm aastat kasutuses olnud Toyota C-HR hübriidsõidukid vahetati välja uute Toyota RAV4 hübriidautode vastu liisinguperioodiga viis aastat.

Vaata galeriid (49)

Munitsipaalpolitsei ameti juhataja Aivar Toomperes sõnul on liisinguga tagasi antavad hübriidsõidukid ametit hästi teeninud, kuid uute autode soetamine on õigustatud.

„Autod on meie patrullidele töökohaks 12 tundi ööpäevas, mistõttu on sõidukite puhul oluline just turvalisus ja mugavus. Uued autod on eelmistest ka veidi suuremad, mis tagavad parema ligipääsu ka raskendatud teeolude korral,“ selgitas Toompere.

Munitsipaalpolitsei juhi sõnul saadi eelmiste hübriidsõidukitega kindlustunne, et masinad peavad hästi vastu, mistõttu julgeti need seekord juba viieks aastaks rendile võtta. Uute autode liisingusummad jäid mupo sõnul eelnevaga samaks. Autod on küll suuremad ja kallimad, aga kuna liisinguaeg on pikem, siis jäävad maksed sama suureks.

Spetsiaalne eritehnika

Nõmmiku sõnul ehitati munitsipaalpolitseile antud autod spetsiaalselt ümber ja lisati eritehnika ja vilkurid. Lisaks on väljavalitud autod väga turvalised, sest sisaldavad kõikvõimalikke juhiabisid.

Tallinna abilinnapea Tiit Teriku sõnul on ametnikud, kes igapäevaselt autoga linna peal tööd teevad, uued ja mugavamad autod igati välja teeninud.

„Mupo saab ööpäev ringi väljakutseid igast Tallinna otsast. Selleks, et nad saaksid väljakutsetele kiiresti reageerida ja linlaste turvatunne oleks tagatud, on auto kõige kiirem vahend,” märkis Terik.

Uute sõidukite ostmiseks korraldati riigihange, mille tulemusel soetab Tallinna munitsipaalpolitsei Amserv Autost kokku 13 ametisõidukit. Detsembris uueneb mupo sõidukipark veel viie sama tüüpi auto võrra.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kfkl
12. aug. 2023 10:41
Mis otsast on linnamaasturid keskkonnasõbralikud? Ja kus on Tallinnas see koht, kuhu pääsemiseks on poolmaasturi võimeid vaja? MuPo sellistes kohtades niikuinii ei käiks. Kolmamdiku odavamalt oleks palju mõistlikumaid masinaid linnas patrullimiseks saanud. Linnaauto on ikkagi väike.
Ära virise
12. aug. 2023 15:11
vaid alustuseks loe - "keskonnasäästlikumad", mitte -sõbralikud. Ja teiseks on Tallinnas enam kui küllaga parke, rohealasid, linnametsasid ja muidugi tühermaid, millel MUPO silma peal hoidma peab ja kuhu kõikjale alati jalagi raske ligi on pääseda, samal ajal kui pärispolitsei meil igasuguseid lipuheiskajaid ja muidu liputajaid jahib ning arestimajja toimetab ega seetõttu korraga kõikjale ei jõua!