Taasiseseisvumine tõi Eestisse seninägematud läänelikud hüved ja demokraatlikud vabadused. Kuid mõneks ajaks ka väga julma ja segase perioodi. Järgmises loos lähme Tallinnas paikadesse, mis kõnelevad üheksakümnendate pahupoolest.
Üheksakümnendate algus: rubla vahetus krooniga, Eestisse jõudsid ameerikalikud kaubad ja trendid, välismaa autod ja kõik muu, millest seni võis vaid unistada. Võikad mõrvad, jõhkrad arveteklaarimised ja kuulilasud päise päeva ajal oli aga teine külg, mis üheksakümnendate alguses linnapildis avanes. Mõrvade sagedusega tõusis Eesti Euroopa esiritta.
Endise Tallinna Kriminaalpolitsei ülemkomissari Kalle Klandorfi sõnul leidsid Tallinnas jõhkrad kuriteod aset lausa igal nädalal. „Kas siis näiteks snaiperpüssiga lasti inimene oma elutoas maha õhtul kuskilt teise maja katuselt ning toimusid iga nädalased pommiplahvatused, kus hukkus järjest inimesi.“
Tallinna krimituuride ekskurssioonijuhi Jaan-Aimur Keskeli sõnul olid tol ajal inimesed tohutult ärevil. „Pomme oli trepikodadesse pandud nii palju, et keegi ei teadnud mis järgmiseks saab.“
Peamiselt toimusid roimad kurikaelade, allilma tegelaste ja isehakanud maffiameeste vahel. Tavainimene sai kõige rohkem tunda vargusi. Kuid, kes oli või elas valel ajal vales kohas, seda tabas rängem saatus.
Kus pani toime kuriteod tol ajal kõigest 16-aastane sarimõrvar Aleksandr Rubel? Kus asub Kopli kuulus narkopõõsas ning millises Tallinna piirkonnas pandi 1990. aastatel kõige rohkem kuritegusid, vaata lähemalt videost.