"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
linnaloom Põhjala tehase kogukonnaaia kanad toodavad mune kui masinad (0)
23. august 2023
Linnakanad. Kuvatõmmis

Põhjala tehase kogukonnaaias pesitseb viis kana. Peremees Margus on kanu kasvatanud umbes kaheksa aastat. Ajapikku on kodulindudest kujunenud ka lemmikud.

“Tema nimi on Sata? Ukraina toetuseks, Sata on Ukraina nimi, pruun kana musta sabaga,” tutvustab kanade pidaja Margus Tammemäe ja lisab, et kanad toodavad mune kui masinad.

Tõepoolest, mune tuleb iga päev, pruun muna on pruuni kana oma, heledamad mustade omad ja valget värvi valge kana oma. Sellised pisikesed munad.

“Noored kanad, aga olen üsna kindel, et selle sees on kaks munakollast. Tihtipeale, kui praen kolm muna, siis on viis kollast,” märgib Tammemäe.

Ametlikel andmetel on Tallinnas munakanade pidajaid kokku 11. Hea oleks linnupidamine ka registreerida, et saada kasvõi infot linde ohustavate haiguste kohta, kuid eelkõige tuleb linnakanade puhul jälgida, et tagatud oleksid loomapidamiseks vajalikud tingimused.

“Võib-olla on jäänud mõnele televiisorist silma selliseid näiteid, kus kanu peetakse linnakorteris linade vahel, neile pannakse pamperseid ja käiakse keti otsas jalutamas. Sellisel puhul me saame rääkida juba looma heaolunõuete rikkumisest, sest see ei ole kanale loomuomane keskkond,” ütles põllumajandus- ja toiduameti juhtivspetsialist Anne-Ly Veetamm.

Sama kinnitab ka Tammemäe, et kuigi otseselt kanadega väga palju toimetamist ei ole, tuleb neile tagada kõik vajalik ja toita neid kord päevas ehk pikemale reisile lindude tõttu siiski minna ei saa. “Hommikuti teen neile putru, kanadel läheb väga hästi,” ütles Tammemäe.

Sügise saabudes lähevad Tammemäe kanad sõbra juurde lauta, sest miinuskraade kanad ei talu. Kevadel võtab ta aga jälle uued kanad.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Seotud artiklid