"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
TÄNA kell 19 Ukraina iseseisvuspäeva toetuskontserdil esinevad Stefan, Tanel Padar jt ning lavale astub ka Ruslana (2)
24. august 2023
Lisaks Eesti artistidele astub lavale ka Ruslana. Foto: Albert Truuväärt

„Ukraina tänab!“ kontsert Tallinnas Vabaduse väljakul toimub neljapäeval, 24. augustil kell 19-21 ja on kõigile tasuta.

24. august on Ukraina taasiseseisvumispäev ja sel puhul algab kell 19 Tallinnas Vabaduse väljakul tasuta kontsert “Ukraina tänab”.

 “Ukraina tänab!“ kontserdi eesmärk on avaldada tänu kõigile Eesti inimestele, kes on Ukrainat toetanud ja üheskoos tähistada Ukraina taasiseseisvumise päeva,“ ütles kontserdi korraldaja Ukraina juurtega Eestis elava muusik Ruslan Trochynskyi.

Lisaks Stefanile, Elina Nechayevale, Eesti Rahvusmeeskoorile ja Svjata Vatrale astub üles ka Ukrainale esimese Eurovisiooni lauluvõistluse võidu toonud Ruslana.

“See on ukrainlaste kõige suurem püha ja sellel hetkel soovib iga ukrainlane olla Ukrainas. Ruslana ütles mulle: Ruslan, sa ei kujuta ette, ma tahan olla praegu Ukrainas, aga ma saan aru, ma pean olema teiega Tallinnas,” sõnas kontserdi korraldaja Ruslan Trochynskyi.

“See kontsert on suurepärane võimalus meil eestlastel, tallinlastel veel kord selgelt kinnitada oma toetust Ukrainale ja avaldada tänu ka neile,” ütles abilinnapea Kaarel Oja.

Kogutakse annetusi pommivarjendite rajamiseks

Kontserdi eel, ajal ja järel kogutakse annetustelefonidega raha, et aidata Ida-Ukraina rindelähedaste linnade koolimajadele pommivarjendeid ehitada. Kontserdi korraldajad on koostöös Eesti ja Ukraina riiklike institutsioonide ja usaldusväärsete mittetulundusorganisatsioonidega ette valmistanud heategevusprojekti Ida-Ukrainas Dobropillya linnas koolidele kuni kaheksa pommivarjendi ehitamiseks ja esmavajalikuga sisustamiseks.

“Ida-Ukrainas minu kodulinnas ehitavad seitse-kaheksa pommivarjendit. Tahan laulda lastele, tahan pärast näidata eesti rahvale, vaadake. See emotsioon, isegi kui ma ei saa tulla, ma loodan, et võtab selle kas inimene, kes Eesti pool on kaameraga seal, see peabki toimuma ja ma ikka tahaks ise seda teha, ma vajan seda,” ütles Trochynskyi.

Pommivarjendite rajamiseks Ukraina koolidele saab annetada 17.–31. septembrini kõikide Eesti sideoperaatorite võrkudes helistades numbritel 900 7911 (annetussumma 10 eurot); 900 7912 (annetussumma 25 eurot) ja 900 7913 (annetussumma 50 eurot). Annetuskampaania viib läbi ja kogutud raha edastab Ukrainasse Ruslan ja Terje Trochynskyi asutatud MTÜ Kultuuride Ristmik.

Tallinn toetab kontserti 25 000 euroga.

Tänukontserdil esineb ka Stefan.
Pilt: Albert Truuväärt

Tänukontserdi esimeses osas on laval Tallinna politseiorkester Siim Aimla dirigeerimisel ja solistid Elina Nechayeva, Stefan, Tanel Padar, Silver Sepp, Ruslan ja Rute Trochynskyi ning ansambel Svjata Vatra. Kontserdi teises esinevad Ukraina-Kanada trio Balaklava Blues ja Ruslana. Finaalis kantakse ühiselt ette “Punane lodjapuu aasal”.

Suurkontserdi korralduse teevad toetajatena võimalikuks Tallinna linn, riigikantselei, kultuuriministeerium, kaitseministeerium, KPMS, Nordic Hotel Forum, Go Hotel Shnelli, RGB, Showtech, Meeskond, Forus Taxi ja Delfi Meedia.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

lugeja
24. aug. 2023 19:40
https://en.wikipedia.org/wiki/Dmitry_Utkin
ei keegi
24. aug. 2023 12:58
Ukraina on teinud liiga palju vigu, seistes katastroofi lävel (kui juba Stoltenbergi kontorist kostub, et ehk annate need oblastid (Donetsk, ...) heaga Venele, tagasi ta neid ju võtta ei suuda, kuigi relvi ja väljaõpet me teile andsime), ka annetusi on kaduma läinud