"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
GALERII Tallinna volikogu uus juht Maris Sild: Volikogu muutub veelgi avatumaks. Linnaosakogude roll suureneb (0)
24. august 2023
Aleksandr Guzhov

Täna toimunud Tallinna linnavolikogu istungil valiti 42 poolthäälega volikogu uueks juhiks sotsiaaldemokraat Maris Sild, kes võtab ameti üle Jevgeni Ossinovskilt.

Vaata galeriid (59)

„Soovin oma ametis teha Tallinna linnavolikogu senisest veelgi kaasaegsemaks ja avatumaks. Selle ühe sammuna peab suurenema linnaosakogude roll linna juhtimise juures. Sellega alustasime juba eelmise volikogu esimehe ajal, kus vastav töörühm on hakanud ka koos käima,“ rääkis Tallinna linnavolikogu uus esimees Maris Sild.

Tallinna volikogu töö kulgeb Silla sõnul erinevalt Toompeal toimuvast praegu konstruktiivselt, sealhulgas ka koalitsiooni ja opositsiooni vahel. „Loomulikult eksisteerib ka volikogus vastuolusid, kus erakonnad demonstreerivad erinevaid maailmavaateid, kuid üldiselt seisavad kõik volikogu fraktsioonid linnaelanike huvide eest,“ rõhutas ta.

Esimese asjana soovib värske volikogu juht end uue tööga kurssi viia. „Olen küll volikogus peaaegu kaks aastat juhtinud rahanduskomisjoni, kuid paljugi uut peab endale veel selgeks tegema,“ märkis ta.

Senine volikogu esimees Jevgeni Ossinovski lubas ka edaspidi, nüüd juba sotsiaaldemokraatide fraktsiooni juhina seista tallinlaste huvide eest.

Oma suurima kordaminekuna viimase pooleteist aasta volikogu juhtimise ajast tõi ta välja koalitsioonivalitsuse loomise pealinnas ning selle töövõime hoidmise. „See on olnud tulemuslik ja konstruktiivne. Usun, et see niimoodi ka jätkub,“ lausus ta.

Linnavolikogus on aga tema kinnitusel praeguseks loodud hea ja töine õhkkond, kus on võimalik tööd teha nii koalitsioonil kui ka opositsioonil. „Oleme isegi laiendanud opositsiooni võimalusi, et nad saaksid oma tööd paremini teha. Laiem demokraatlik õhkkond on üks suuremaid väärtusi, mida loodan volikogus ka edaspidi jätkuvat,“ lisas Ossinovski.

Tallinna linnavolikogu valis neljapäeval volikogu uueks esimeheks sotsiaaldemokraat Maris Silla, kes kogus 42 volikogu saadiku toetuse. Endine juht Jevgeni Ossinovski lahkus omal algatusel ametist keskendumaks tööle Riigikogus fraktsiooni juhina. Sild oli seni linnavolikogu rahanduskomisjoni esimees ning on varem olnud Kristiine linnaosakogu juht.

Maris Sild on teine naissoost volikogu juht Tallinnas.

Silla esimene tööpäev volikogu juhina on 25. augustil.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.