"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
SUUR GALERII Ukraina tänas Vabaduse väljakul võimsa kontserdiga Eesti inimesi (1)
25. august 2023
Ruslana võimas etteaste Vabaduse väljakul Ukraina toetus- ja tänukontserdil. Foto: Aleksandr Guzhov

24. august on Ukraina taasiseseisvumispäev ja sel puhul oli Tallinnas Vabaduse väljakul tasuta kontsert “Ukraina tänab”.

 “Ukraina tänab!“ kontserdi eesmärk on avaldada tänu kõigile Eesti inimestele, kes on Ukrainat toetanud ja üheskoos tähistada Ukraina taasiseseisvumise päeva,“ ütles kontserdi korraldaja Ukraina juurtega Eestis elava muusik Ruslan Trochynskyi.

Kogutakse annetusi pommivarjendite rajamiseks

Kontserdi eel, ajal ja järel kogutakse annetustelefonidega raha, et aidata Ida-Ukraina rindelähedaste linnade koolimajadele pommivarjendeid ehitada. Kontserdi korraldajad on koostöös Eesti ja Ukraina riiklike institutsioonide ja usaldusväärsete mittetulundusorganisatsioonidega ette valmistanud heategevusprojekti Ida-Ukrainas Dobropillya linnas koolidele kuni kaheksa pommivarjendi ehitamiseks ja esmavajalikuga sisustamiseks.

Vaata galeriid (90)

Pommivarjendite rajamiseks Ukraina koolidele saab annetada 17.–31. septembrini kõikide Eesti sideoperaatorite võrkudes helistades numbritel 900 7911 (annetussumma 10 eurot); 900 7912 (annetussumma 25 eurot) ja 900 7913 (annetussumma 50 eurot). Annetuskampaania viib läbi ja kogutud raha edastab Ukrainasse Ruslan ja Terje Trochynskyi asutatud MTÜ Kultuuride Ristmik.

Tänukontserdi esimeses osas olid laval Tallinna politseiorkester Siim Aimla dirigeerimisel ja solistid Elina Nechayeva, Stefan, Tanel Padar, Silver Sepp, Ruslan ja Rute Trochynskyi ning ansambel Svjata Vatra. Kontserdi teises osas esinesid Ukraina-Kanada trio Balaklava Blues ja Ruslana. Finaalis kanti ühiselt ette “Punane lodjapuu aasal”.

Suurkontserti toetsid Tallinna linn, riigikantselei, kultuuriministeerium, kaitseministeerium, KPMS, Nordic Hotel Forum, Go Hotel Shnelli, RGB, Showtech, Meeskond, Forus Taxi ja Delfi Meedia.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

lugeja
29. aug. 2023 20:40
https://www.aripaev.ee/uudised/2023/08/29/stark-logistics-asendas-aruannetes-venemaa-suurbritanniaga

Seotud artiklid