"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
ummikud Nahaalsed autojuhid vilistavad liikluseeskirjadele ja ummistavad Reidi tee bussiraja (10)
29. august 2023
Paljud autojuhid sõidavad bussireas. Kuvatõmmis

Reidi tee ummik saab leevendust, kui liiklusele avatakse Narva maantee ja Hobujaama ristmik. See juhtub plaanide kohaselt aga alles oktoobri keskel.

Ei leidu vist Viimsi, Pirita või Lasnamäe poolt kesklinna sõitjaid, kes ei oleks Reidi teel ummikus passinud. Liiklus on korraldatud siin nii, et alates Uus-Sadama ristmikust vasakpoolne sõidurada on bussidele mõeldud. Aga nagu näha, seda reeglit eiratakse. Selline vaatepilt avaneb Reidi teel iga päev. Sõiduautoga bussiraja kasutajad ei häiri mitte ainult bussijuhte ja ühissõidukiga reisijaid, vaid ka neid, kes liikluskuulekalt aegsasti õigesse ritta on reastunud. “Politsei üksinda ei saa seda kõike parandada, seal on vaja igal liiklejal kaasa mõelda ja mitte minna kergema vastupanu teed, et lähen nüüd rikkuma. Võib-olla naiivne loota liiklejatest, aga nii on,” ütles PPA liiklusjärelevalve juht Taavi Kirss.

Linn teeb koostööd liikluspolitseiga  

“Linnal pole õigust seal järelevalvet teha, näiteks mupo ei saa sellega midagi teha. Seda saab teha ainult politsei- ja piirivalveamet ja me teeme nendega tihedat koostööd, et neid probleemidest teavitada. Ütleme ausalt, kuni ei seisa seal mõni politseinik või politseiauto, ei pea autojuhid liikluseeskirjadest kinni,” nentis abilinnapea Vladimir Svet.

Ehkki linnaplaneerijad on kõvasti pingutanud selle nimel, et rohkem inimesi ühissõidukeid kasutaks, valib suur osa liikumiseks siiski auto ja seda aja kokkuhoiu ettekäändel. Ent kui ummikus seisjad bussiga sihtkohta liiguks, kiireneks liiklusvool märgatavalt.

“Meie autojuhtidena oleme huvitatud, et buss sõidaks meist kiiremini, sest siis sõidaks palju rohkem inimesi bussi, mitte autoga ja samas ühistranspordi kasutajatena oleme huvitatud, et ühissõiduk liiguks võimalikult kiiresti ja mugavalt,” sõnas Svet.

Reidi tee ummik saab leevendust niipea, kui liiklusele avatakse Narva maantee ja Hobujaama ristmik. See juhtub plaanide kohaselt aga alles oktoobri keskel. Seni paneb politsei kõigile Reidi teel liiklejatele südamele liikluseeskirjadest kinni pidada.

“Ärge minge lihtsama vastupanu teed, et nüüd ma lihtsalt rikun. Me oleme nendes kohtades olemas, kus rohkem rikutakse ja vormistame rikkumised. Ka üllatuskohad on olemas,” märkis Kirss.

Kommentaarid (10)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kriitiline
1. sept. 2023 09:07
Siin on selge eluline näide sellest, mis juhtub siis kui kesklinnas vähendada linnaosasid ühendavate liiklusmagistraalide läbilaskevõimet sõiduautodele. Kahjuks Tallinna linnajuhid ja linnaplaneerijad näevad endiselt meeleheitlikult vaeva, et autode sõiduradade vähendamist kesklinna põhimagistraalidel jätkata, asendades need mõtetute ohutussaarte, tühjade jalgrattateede, betoontuvidega jne. Kui nüüd lähiajal Liivalaia tänavale sõiduradade asemele veel trammiteed ehitatakse ja Narva ning Pärnu mnt. lõigule sõiduradasid kaotades see kesklinna läbilaskevõimet suretav kõigi jaoks mõtetu „Peatänav“ ehitatakse, siis muutuvad sellised ummikud Reidi teel igapäevasteks. Ehk siis toodetakse stressi tootvat käkki ja selle tulemusel trahvitakse hoopis tavakodanikest kannatajaid, mitte tegelikke süüdlasi.
ER
31. aug. 2023 05:42
nahaalne on hoopis korraldus, mis öasi ummistada teed. Nn bussirajad tuleks sel perioodil üldse eemaldada
Kommentaar
30. aug. 2023 19:28
Tallinna liiklus on kujunenud selliseks, nagu on Londonis.
Edgars S
1. sept. 2023 12:37
Londonis on liiklus paremini korraldatud
Linnakodanik
30. aug. 2023 19:21
Tallinna on tulnud teenistust otsima vägaväga palju maakaid kellel kodukülas on ainult 1 tänav- tee. Lahendus oleks, nagu ennevanasti. Päikeseloojangul pannakse linnaväravad lukku ja sees on ainult linnakodanikud.
Lahendus on olemas
29. aug. 2023 23:08
panna kohtades, kus oleks tahtmine sõidukijuhtidel uuesti vasakule reastuda soov , SIILID MAHA - kord jääb rehvidest ilma , polegi vaja trahvi. Ja siis las söövad oma mobiile roolis edasi .......
Vähemalt tipptundidel peaks liiklus avatud olema
29. aug. 2023 20:02
Aus oleks tunnistada, et liikluskorraldus jäi totaalselt läbimõtlemata.
ei ole nõus
29. aug. 2023 23:05
liiga palju on tatikaid saanud juhilube või ajutuid , kes lihtsalt ei riku sujuvaks liikluseks , vahel ja teevad seda pidevalt ja julmalt teistega arvestamata. Teiseks, osa on kui puuhobused - neil on õpitud üks skeem pähe ja kui seda muudetakse , on mõistus otsas. Sõidan küllalt tihti linnas ja ma ei vaatagi neid ajutisi sulgemisi , tean kus pikemaajalised - uudistest ja valin siis ka teise tee. Olen olnud liiklusummikus viimase 6 kuu jooksul 2 korda - üks kord linna sisse Lennujaama juures kui üks boltiahv tekitas mitme sõidukiga avarii ja politsei ei suutnud lahendada , ummik oli 2.5 km peale 1,5 tundi ja teist korda Tammsaare teel , kus jäigi arusaamatuks , millest üldse ummik tekkis. Ilmselt on segajaid liikluses niipalju , kes tulevad oma 30 m vahedega liikluses ja tekitavad 4...5 käiguliste fooridega tänavatel ainult umbeminekut ja need peaks olema kõik ilma lubadeta - vähene koolitus ehk Maanteedeameti sõnnik!
Arvamus
30. aug. 2023 10:00
Milline liikluskorraldus ehk laiemalt siis seadused ei oleks, tuleb neid täita kuni seadusi või liikluskorraldust pole muudetud ja need endiselt kehtivad. Kõik muu on anarhia ja peaks olema karistatav veel eriti rangelt, kuna on oma mõjult ühiskonnale kõige laastavam ja sellisena ohtlikum mistahes maffiast või välisvaenlasest, kuna normaalne elujõuline ja turvaline ühiskond ei saa funktsioneerida ilma seda korraldavate ja kõigi poolt tingimusteta järgitavate reegliteta sõltumata sellest, mida keegi neist siis parasjagu ka arvab.
Arvamus
30. aug. 2023 10:09
Ja kui konkreetselt rääkida, siis ühistranspordiradade mõte selles ongi, et need just tipptundidel ehk siis tihedama liiklusintensiivsuse korral vaid ühistranspordile kasutatavad oleksid. Huvitav, milleks muuks neid siis veel üldse vaja on?!